در جدیدترین مطلب بخش تولید محتوای نمایندگی رسمی کانن امروز شما ده نکته برای خلق مناظر مینیمالیستی کامل را اموزش خواهید دید. این مطلب را دنبال کنید تا دقیقا با روند مینیمالیسم در عکاسی منظره آشنا بشوید.

مینیمالیسم در عکاسی منظره
مینیمالیسم در عکاسی منظره

بهترین وقت برای مینیمالیسم در عکاسی منظره

تماشا کردن یک مکان در وقت مناسب در طول روز هم قابلیت این را دارد تا تاثیرهای مثبتی بر تصویرهای شما داشته باشد. چنانچه کاربران یک مکان بسیار مشهور را در اواسط روز ببینند ، به یقین با شلوغی و جعیت زیاد روبرو خواهند شد.

این ازدحام جمعیت، بالاخص چنانچه به شخصیت درون تصویر نزدیک باشید این شلوغی ها تاثر خود را بر تصویر شما خواهد گذاشت. از جنبه دیگر ماجرا چنانچه در پی عکسبرداری از جمعیت در برابر یک آسمان غروب آفتاب میباشید، کار در اواسط روز که آن مکان با ازدحام جمعیت روبروست ایده بسیار بینظیری میتواند باشد.

آگاهی داشتن از موضوع این که خورشید در کجای تصویر قرار گرفته است هم جزو مهمترین نکات در عکسبرداری میباشد. چنانچه تصمیم داشته باشید به شکل ضد نور عکسبرداری بکنید، به نور تیز در برابر خود نیاز مبرم دارید.

برای مناظر مینیمالیستی خوب است از لانگ اکسپوژر بهره ببرید 

لانگ اکسپوژر یک روش بسیار خوبی برای ترکیب با مینیمالیسم در عکاسی منظره میباشد که قابلیت این را دارید تا از آن در بیشتری از منظره های مینیمالیستی بهره برداری بکنید. با اینکه توانایی این را نیز دارد که به مینیمالیسم عکس های شما افزوده می شود.

اگر تصمیم دارید به صورت  لانگ اکسپوژر تصاویر خود را ثبت بکنید قطعا نیاز به یک عدد سه پایه نیز خواهید داشت. چنانچه در وسط روز عکسبرداری می‌کنید قطعا نیاز به یک فیلتر ND هم پیدا میکنید. این روش در منطقه های ساحلی برترین بهره برداری را دارند، جایی که لانگ اکسپوژر موجب نرم و صاف شدن سطح آب خواهد شد.

آب صاف کماکان آسمان را بازتاب خواهد داد و عکس هایتان را تا حد زیادی به مینیمالیسم نزدیک خواهد کرد. در یک روز که ابرها با سرعت زیادی در حال حرکت میباشند هم این روش توانایی بسیرا خوبی از خود نشان خواهد داد.

یادگیری ضد نور کردن تصاویر

عکاسی ضدنور عموما روش ساده ای به نظر میرسد، علاقه مندان تنها باید از این نکات اطاعت بکنند.

 • در مقابل نور در حال عکاسی باشید. شما به یک نور خیلی شدید در پس زمینه احتیاج دارید تا در مقابل سوژه داخل کادر قرار بگیرد.
 • وقت آن است که مقدار نوردهی را در مقابل آسمان به عدد صفر برسد.
 • حواستان باشد که از زاویه های مستقیم عکاسی نکنید.
 • برای منظره های مهیج تر از تصویرهای ضد نور بهره ببرید

  عکس های ضد نور در عکسبرداری خیلی خوب به چشم می آیند. برای عکسبرداری مینیمالیسم در عکاسی منظره شما به عنوان سوژه اصلی خیلی خوب کار می‌کنند. اینکه ترجیح می‌دهید از یک درخت تنها، افراد یا شاید حتی یک ساختمان برای تصویر ضد نور استفاده کنید بستگی به صحنه شما دارد.

  این حالت مخصوصا در وقت غروب آفتاب که شما رنگ‌های جذابی از آسمان می‌گیرید خوب کار می‌کند. اگر چه تنها به استفاده از غروب آفتاب محدود نیستید، هر زمان از روز که شما در مقابل نور عکاسی می‌کنید کار می‌کند.

  مزیت تصویرهای ضد نور به کاهش تعداد رنگ‌ها مربوط می‌شود. این نوع عکس ها معمولا در قاب شما مشکی به نظر خواهند رسید. به این عناصر پیش زمینه در قاب شما رنگ سیاه اضافه خواهد شد و مینیمالیسم بیشتری را نیز اضافه می‌کند.

برای بیشتر شدن حس مینیمالیستی عکس های خود، به رنگ‌ آمیزی کمتر تکیه کنید

در کنار بیرون بردن شئی های اضافه و برج ها از کادر خود، شما میبایست در پی رنگ‌های کمتری بگردید. علت این که عکس ها سیاه و سفید کیفیت مینیمالیستی دارند این میباشد که بدون رنگ‌ هستند.

شما میبایست از لحظه ای عکسبرداری بکنید که شامل ۲ یا ۳ رنگ است، چرا که تصاویر شلوغ خواهند شد و شما مینیمالیسم را از دست خواهید داد.

یک عکس که شامل آسمان آبی، چمن سبز به عنوان پیش زمینه و یک ساختمان است بسیار عالی  میباشد.

یک نقطه وضوح بینظیر  برای جلب کردن توجه بینندگان انتخاب کنید

در بین تصویرهای مینیمالیسم در عکاسی منظره کاربران، نقاط کانونی کلید حل معما میباشند. به این دلیل که شما تمامی عنصرهای دیگر را از تصاویر خارج خواهید کرد و میبایست به شخصیت اصلی توجه زیادی بکنید.

کاربران می بایست یک شخصیت اصلی را پیدا کنند که خارج از دسترس آنها قرار نگیرد و پیرامون آن سوژه مملو از جمعیت و شلوغی نباشد. که لازم است منطقه وسعی را به پیرامون سوژه اصلی بافزایید.

چند طرح برای نقاط کانونی اصلی:

 • بودن درخت تک- این یک روش پیش پا افتاده در عکسبردارید و یک ادعای بزرگ برای سوژه اصلی مینیمالیسم در عکاسی منظره میباشد. می بایست یک درخت تنها را جستجو بکنید که از مابقی درخت‌ها فاصله داشته باشد و معمولا باید درختی باشد که به خوبی رشد کرده است.
 • یک ساختمان- یک کلیسای تنها، یا معمولا یک مزرعه یا یک طویله طرح خای بینظیری برای شخصیت اصلی میباشند. 
 • یک اسکله- برای تصویرهای ساحلی، یک اسکله خطوط راهنمای خیلی عالی را به طرف دریا تقدیم میکند. این سوژه برای صاف کردن آب‌های اطراف آن به خوبی با عکسبرداری لانگ اکسپوژر هماهنگی دارد.
 • برای بیشتر  شدن حس مینیمالیستی تصویر های خود، به رنگ‌ آمیزی کمتر دقت کنید

  به اضافه از بین بردن شئی های اضافه و برج ها از عکس مورد نظر خود، شما نیز می بایست در پی رنگ‌های کمتری بگردید. چرا که این تصویرهای سیاه و سفید کیفیت مینیمالیستی خواهند داشت این میباشد که بدون رنگ‌ میباشند.

  شما می بایست از لحظه های عکسبرداری بکنید که دارای ۲ یا ۳ رنگ بیشتر نباشند، در غیر این حالت عکس شما شلوغ خواهد شد و سبک مینیمالیسم را از دست خواهید داد.

  یک عکس که حاوی آسمان آبی، چمن سبز به عنوان پیش زمینه و یک ساختمان میباشد تا حد زیادی مناسب خواهد بود.

برای منظره های مهیج تر از عکس های ضد نور بهره مند شوید

عکس های ضد نور در عکس برداری خیلی بینظیر خواهند شد. برای عکسبرداری مینیمالیسم در عکسبرداری مناظر شما به عنوان سوژه مهم بسیار عال عمل خواهند کرد. اینکه تصمیم بگیرید از یک درخت تنها، افراد یا شاید حتی یک برج برای عکس ضد نور بهره مند بشوید بستگی به صحنه شما خواهد داشت.

این سبک معمولا در وقت غروب آفتاب که شما رنگ‌های مهیجی از آسمان می‌گیرید بسیار عالی عمل خواهد کرد. اگر چه تنها به بهره مندی از غروب آفتاب محدود نمیباشند، هر وقت از روز که شما در برابر نور عکسبرداری می‌کنید عمل خواهد کرد.

مزیت عکس های ضد نور به کمشدن تعداد رنگ‌ها ارتباط پیدا میکند. این نوع عکس ها دائما در قاب شما سیاه به نظر خواهند رسید. به این عنصرهای پیش زمینه در قاب شما رنگ سیاه اضافه خواهد شد و مینیمالیسم بیشتری را نیز اضافه می‌کند.

از یک لنز واید بهره مند بشوید

از محبوب ترین لنزها مخصوص عکاسی منظره مینیمالیستی لنز واید میباشد، ولی نیازدارید که در موقعیت صحیح قرار بگیرید. بهره بردن از این لنز وقتی که در یک مکان پر ازدحام  هستید برای خلق مینیمالیسم می‌تواند چالش بر انگیز نیز باشد.

برای داشتن یک نتیجه عالی با استفاده این لنز، مکانی را برگزینید که به صورت مینیمالیسم باشد. حالا وقتی که فواصل کانونی عریض آن را باز می‌کنید لزومی به سر و کله زدن با عنصرهای منحرف کننده در عکس هایتان نخواهید داشت.

یک عکس مینیمالیسم نیاز به یک سوژه بسیار عالی خواهد داشت تا با آن فضاهای منفی مقابله کند. با بهره مندی از یک لنز واید می بایست به اندازه لازم به شخصیت اصلی نزدیک باشید.

این مقاله را بخوانید
آموزش عکاسی High Key