مقایسه دوربین‌های کانن EOS R5 و EOS R6 شرکت کانن تشابهات زیادی و هم تفاوت‌های پر اهمیت و ویژی خواهند داشت. در ادامه این مقاله، دو مدل به روز شرکت کانن را مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد.

شرکت کانن بعد از سالیان داراز، بالاخره در مراسمی به صورت زنده به طور رسمی مدل های به روز تولید خودش را  با نام ای او اس آر ۵ (Canon EOS R5) و ای او اس آر ۶ (Canon EOS R6) را معرفی کرد تا به صورت بسیار حرفه ای و جدی در بازار های جهانی خودش را دوباره ثابت بند.

سنسور

مهم ترین تغییر در میان این دو مدل، فوکوس سنسور تعبیه شده در این مدل ها میباشد. دوربین R5 از سنسور به روز تری با فوکوس ۴۵ مگاپیکسل بهره برده است. این سنسور برای بیشتر از شرایط جوی از کیفیت خوبی برخوردار میباشد  و به علاقه مندان اجازه خواهدداد تا در همه محیط ها، عکس هایی مهیج و خلاق به ثبت برسانند.

وقتی که مدل EOS R5 به‌دست متخصصان و نیز کارشناس ها بیایید، به یقین اطلاعات زیادی درباره امکاناتی مانند وسعت داینامیکی این مدل ها کسب میکنیم. سری قبلی سنسورهای شرکت کانن در زمینه‌ی وسعت داینامیکی کاراریی بسیار خوبی از خود نشان میدادند و انتظار میرود در نسل های بعدی نیز این تکنولوژی به صورت بهتری اتفاق بیوفتد.

ویزگی لرزش‌گیر تصاویر در درون بادی (IBIS)

شرکت کانن چند وقت پیش پیش در اطلاعیه خود مشخص کرد که مدل EOS R5 از ویژگی لرزش‌گیر تصاویر در درون بادی حمایت خواهد کرد. با وجود تغییر مشخصی در هزینه تهیه این دو مدل EOS R5 و EOS R6، هر جفت این دوربین ها شامل این قابلیت می باشند که میتواند خبر خوبی برای علاقه مندان پر پا قرص محصولات شرکت کانن باشد.

عکسبرداری پشت سر هم

ویژگی بعدی که هر دو مدل به به آن مجهز شده اند عکسبرداری پشت سرم هم میباشد.  مقایسه دوربین‌های کانن EOS R5 و EOS R6

هر دو مدل قابلیت این را دارند که از راه شاتر مکانیکی خود به ‌گرفتن عکس های پشت سر هم با نرخ ۱۲ فریم‌بر‌ثانیه مشغول بشوند.

چشمی و نمایشگر

مدل های R5 و R6 تشابهات خیلی بیشتری به هم دارند؛ ولی شرکت کانن ترجیح می دهد این تولیدات را از منظر  فوکوس نمایشگر، جدا از یکدیگر تولید بکند.

در مدل R6 از چشمی الکترونیکی ۳٫۶۸ میلیون نقطه‌ای در کنار نمایشگر ۳ اینچ LCD با فوکوس ۱٫۶۸ میلیون نقطه بهره گرفته شده است. 

بادی

بادی این دو مدل EOS R5 و EOS R6 در نگاه نخست شباهت زیادی به همدیگر دارند ، با در نظر گرفتن این موارد چنانچه به دقت به این دو مدل بنگرید بعضی از تفاوت ها را به خوبی ملاحظه خوهید کرد. 

این مقاله را بخوانید
مشخصات دوربین‌ کانن EOS 90D