لنزی سطح بالا برای دوربین‌های حرفه‌ای

لنز Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM جزو  حرفه ای ترین و مشهورترین تولیدات لنز کمپانی کانن میباشد که به نسبت مدل پیش از خود، از طراحی بادی و کیفیت تصاویر بسیار بیشتری بالا میباشد؛ اضافه بر این، طراحی درونی این لنز نیز اصلاح شده و بادی آن در مقابل محیط های با شرایط جوی مقاومت بسیار بالای را از خود نشان خواهد داد.

در این لنز بروز ترین تکنولوژی های صنعت عدسی‌سازی بهره گرفته شده است و در طراحی اپتیکی آن، یک عدسی با پاشش نوری بسیار پایین و دو عدسی با پاشش نوری پایین استفاده شده است تا «آبراسیون رنگی» (Chromatic Aberration) را مخصوصا در کنار قاب به‌ پایین ترین حالت خود برساند.

لنز کانن EF 24-70mm f/2.8L II USM یک لنز سطح بسیار بالا برای مدل های پیشرفته فول فریم شرکت کانن به حساب می آید  ولی امکان استفاده از این لنز نیز در مدل های غیر فول فریم قابل استفاده است.

در هر محیط آب و هوایی به عکسبرداری مسغول شوید

لنز EF 24-70mm f/2.8L II USM از گروه مدل های تایپ L کمپانی کانن به حساب می آید که به شکلی تولید شده است تا برای مدت زمان زیادی از آن استفاده کرده و نتیجه های بینظیری در طیف گسترده ای از متنوع ترین عکسبرداری های خدمات خواهد داد ؛ برای این خاطر طراحی عدسی خیلی خاصی برای تولید این لنز پیاده سازی شده است.

برای تولید این مدل از ۱۸ المان در ۱۳ گروه بهره گرفته شده است که شامل دو عدسی با پاشش نوری پایین و یک عدسی با پاشش نوری بسیار پایین برای حذف بیشتر از مشکلات در نظر گرفته شده است. در این مدل از موتور وضوح اتوماتیک بالاتر از سرعت صوت Ultrasonic به خاطر وضوح اتوماتیک با سرعت بالا و بی صدا بودنآن بهره برد، با اینکه قابلیت وضوح بصورت صدرصد دستی هم در آن تعبیه شده است.

مدل های تایپ L کمپانی کانن به سخت کار بودن و با کیفیت بودن نیز نامدار هستند و لنز EF 24-70mm f/2.8L II USM نیز از این قاعده جدا نیست.

لنز کانن  Canon EF 24-70mm
لنز کانن Canon EF 24-70mm

پرچم‌دار لنزهای پیشرفته

لنز کانن EF 24-70mm f/2.8L II USM پرچم‌دار مدل های پیشرفته کمپانی کانن به شمار میرود و کارایی مبهوت کننده‌ای آن از هر لحاظ شگفت انگیز میباشد.

این مدل کارایی خیلی خوبی در محیط های با نور کم بسیار بد داشته و طراحی بادیآن تا حدی عالی میباشد که مشکل میشود به آن صدمه زد و یا از کار انداخت؛ با این حال استقامت خیلی بالایی در برابر گرد و خاک و نم و محیط های جوی از خود به نمایش خواهد گذاشت.

این مدل از ویژگی های بسیار زیادی استفاده میکند و همین قضیه، این لنز را به پر هزینه ترین لنز مدل ۲۴-۷۰ میلی متری خریداران لنز مبدل کرده است؛ هزینه ای که با پرداخت آن میشود سه لنز بدون حرکت با دیافراگم‌های بازتر و وزن سبک‌تر خریداری کرد؛ از سوی دیگر، دو کمپانی سیگما و تامرون نیز لنزهای به شکل شبیه به هم را با هزینه های کمتری روانه بازارهای جهانی کرده است.

به طور مشخص نمیشود عنوان کرد که آیا تهیه کردن این لنز کانن Canon EF 24-70mm به نسب هزینه بالای آن ارزش دارد یا نه، برای اینکه این موضوع به مولفه های علاقه مندان متفاوت بستگی دارد؛ لنز سیگما خیلی با قیمت‌ پایین تری از این مدل میباشد اما از کیفیت و طراحی بینظیر لنز شرکت کانن برخوردار نمیباشد.

معرفی و بررسی بیشتر را میتوانید از این سایت دنبال کنید.

این مقاله را بخوانید
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 77D Body