لنز کانن Canon EF 28mm f/1.8 USM

لنز کانن Canon EF 28mm f/1.8 USM اسم لنز پرایم و وایدی میباشد که شرکت کانن این مدل را به تولید رسانده و به علاقه مندان عرصه عکاسی و فیلمبرداری تقدیم کرده است.این مدل با فواصل کانونی خوبی که از آن بهره میبرد بسیار مناسب  مستند سازی ، عکسبرداری از منظره ها ، عکسبرداری خیابانی و مواردی دیگر میباشد. لنز کانن Canon EF 35mm f/2 IS USM مجهز به دیافراگمی با بیشترین حالت بازسوندگی f/1.8 مییباشد که مدیریت خوبی را به عکاسان بر روی عمق میدان خواهد داد. این مدل برای دوربین های فول فریم تولید شده است ولی از آن میشود در مدل های APS-C هم بهره برد. فواصل کانونی این لنز در مدل های APS-C فاصله کانونی معادل 44.8 میلیمتر را نیز تقدیم میکند.

در طراحی اپتیکی لنز کانن Canon EF 28mm f/1.8 USM از 10 عدسی در 9 گروه بهره مند شده است. در این طراحی از یک عدسی Aspherical نیز بهره برده شده است. بودن عدسی به اسم برده شده در این لنز به مدیریت پدیده هایی مانند Chromatic Aberration و رنگ های اضافه یاری خواهد کرد. اضافه بر موارد بالا این عنصرها در بالا بردن کیفیت و شارپنس عکس ها هم بسیار تاثیرگذار خواهند بود. بر روی عدسی ها هم پوشش Super Spectra نیز تعبیه شده است. این پوشش به کم کردن Ghosting و Flare هم کمک خواهد کرد و رنگ های بسیار دقیق تری را با کنتراست بسیار زیاد به شما نشان خواهد داد.

لنز کانن Canon EF 28mm f/1.8 USM تجهیز شده به موتور وضوح USM میباشد که وضوح بسیار آرام و دقیق تری را انجام خواهد داد.به اضافه این موتور خیلی با سرعت بالا و نیز کم صدا بودن بودن 7 تیغه دیافراگم چرخشی در این مدل هم بوکه های خوشگلی را خلق خواهد کرد.

این مقاله را بخوانید
لنز کانن Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

کم ترین وضوح در لنز کانن 28 اف 1.8 برابر با 25 سانتی متر است و زاویه های دید 75 درجه را تقدیم میکند. پس دریچه فیلتر این مدل سایز 58 میلیمتر را در احتیار شما خواهد گذاشت و به همین خاطر اگر فیلتر های متفاوت بر روی لنز نصب بکنید باید از سایز 58 میلیمتری نیز بهره مند بشوید. وزن این لنز نیز 310 گرم میباشد.

ویژگی جامع لنز کانن 28 اف 1.8

  • تولید شده مختص مدلهای فول فریم با مانت EF
  • محدوده دیافراگم f/1.8-22
  • بهره مندی از عدسی Aspherical در طراحی اپتیکی لنز
  • وجود پوشش Super Spectra
  • مجهز به موتور فوکوس Ultrasonic
  • دارای 7 تیغه دیافراگم

دوربین های پیشنهادی برای این لنز را میتوانید در لینک زیر مشاهده و یا خریداری نمایید.

دوربین کانن EOS 80D

دوربین کانن EOS 77D

دوربین کانن EOS 7D Mark II