لنز کانن Canon EF 100-400mm IS II USM

لنز کانن Canon EF 100-400mm IS II USM جزو دسته کم یاب لنز‌های زوم بالا میباشد که در سطح بازارهای جهانی قابل خرید میباشد. لنز کانن Canon EF 100-400mm با داشتن فاصله کانونی بالایی میباشدکه گاهی برای عکسبرداری از فاصله های دورتر ، مثل عکسبرداری در محیط های ورزشی و حیات وحش قابل استفاده میباشد. با بهره مندی از زوم بیشتر این مدل، میشود از فواصل دورتر تا بسیار نزدیک تر را عکسبرداری کرد. رنگ سفید این مدل که منحصرا در اختیار  مدل های تله بلند خانواده L شرکت کانن میباشد نشان خواهد داد که این مدل هم از خانواده L و با داشتن کیفیت ساخت بینظیری و عایق در مقابل محیط های نیز کارایی بسیار خوبی دارد.

عدسی‌ها

بهره مندی از یک عدسی‌ فلورایت و نیز استفاده از یک عدسی Super UD در طراحی لنز کانن Canon EF 100-400mm USM موجب شده است تا میزان پراکندگی رنگی و اعوجاج در همه طول فاصله کانونی این مدل کمتر بشود. بهره مندی از عدسی‌های بروز باعث بیشتر شدن کیفیت و شارپنس تصاویر هم میشود.

شرکت کانن هم از یک لایه پوششی منحصرا با اسم به Air Sphere Coating بر روی عدسی‌های این مدل بهره برداری کرده است  که میشود با کم شدن فلر و شبحوارگی در این مدل شرکت کانن Canon EF 100-400mm IS II USM، کنتر است و کیفیت طبیعی رنگ‌ها را بیشتر خواهد کرد. در تولید این مدل از ۲۱ عدسی در ۱۶ سری قابل بهره مندی میباشد.

دیافراگم

دریچه دیافراگم این مدل لنز شرکت کانن Canon EF 100-400mm IS II USM دارای ۹ تیغه و چرخنده است که آن را به دریچه ای صدرصد کروی مبدل میکند و موجب بوجود آمدن پس‌زمینه‌ای تاریک با بوکه‌های محو و گرد در آن نیز خواهد شد.

قابلیت لرزش گیر

در کنار این ویزگی ها رو به جلو اپتیکی، قابلیت لرزش گیر IS II شرکت کانن هم در این مدل تعبیه شده است. این لرزش گیر قطعا برای عکسبرداری بر روی فاصله های کانونی دارز تا حد زیادی کارایی بینظیری دارد و با استفاده از آن میشود لرزش بوجو آمده از دوربین را تا ۴ استاپ بدون تاثی خواهد کر. با اینکه روی این مدل یک پایه مخصوص سه‌پایه نیز واقع شده است که در حالت به کار نیامدن میتوان آن را از لنز جدا کرد.

لنز کانن Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L IS II USM روی مدل های  APS-C شرکت کانن با داشتن فواصل کانونی معادل عدد ۶۴۰-۱۶۰ نیز میباشد که در این حالت برای نلرزیدن در زمان بهره مندی از فاصله های تله بلند صدرصد به سه‌ پایه نازمند میشوید. رینگ زوم این مدل بر روی بادی تعبیه شده است که برای مدیریت بهتر ، حرکت های آن را میشود از روی بادی مدیریت کرد.

قابلیت وضوح

در درون بادی این لنز کانن Canon EF 100-400mm  هم از موتور وضوح منحصربفرد USM کانن بهره مند شده است که کارایی بسیار با دقت و بی‌صدا نیز خواهد داشت. یک هود هم بر روی این مدل تعبیه شده است (مدل ET-83D) که به خاطر عمق بسیار بالایی که دارد برای کاربری به فیلتر لنز، میشود از دریچه کنار آن نیز بهره مند شد.

لنز کانن Canon EF 100-400mm  با دریچه ۷۷ میلیمتر و وزن ۱٫۶ کیلوگرم، لنزی بسیار حجیم و میزان وزن بالا برای عملکردهای پیشرفته به حساب خواهد امد.

این مقاله را بخوانید
لنز کانن Canon EF 28mm f/1.8 USM