عوامل مهمی عکاسی که باید آن فرا بگیرید

چنانچه شما هم از آن دسته از عکاسانی هستید که اعتقاد دارند در جهان عکسبرداری عوامل مهم در عکاسی و هر چیزی که  به شرکت تولید کننده دوربین و نیز به و ویژگی های بکاررفته در آن است، قطعا خواندن نوشته این مقاله به شما کمک بزرگی میکنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. چنانچه هیچ کاربری مخالف مهم بودن مدل دوربین و ایفای نقش آن در جهان عکسبرداری نخواهد بود، اما حقیقت این خواهد بود که برای انداختن عکس‌های پیشرفته، تمامی فاکتور ها به دوربین ختم نخواهد شد.

در این نوشته تصمیم گرفتیم تا از میان عامل های زیاد تعیین کننده در عکسبرداری پیشرفته ، به 5 مورد از پر اهمیت ترین ها بپردازیم. با اینکه در مقاله فوق ، تصمیم نداریم به این موضوع اشاره کنیم که برندها در عکاسی هیچ مفهومی ندارند؛ دست کم موضوع این مقاله این است که شرکت های تولید کننده دوربین عوامل متفاوت بین آثار دو عکاس نخواهند بود و در جهان عکسبرداری، عامل های  به شدت با اهمیت تری از شرکت های تولید کننده دوربین وجود دارند که نقش پر رنگی در گرفتن عکس های پیشرفته ایفای نقش میکنند. برای بررسی دقیق این  5 عامل پر اهمیت در جهان  عکاسی با  نمایندگی ایران کانن هم قدم باشید.

5 عامل مهم در جهان عکسبرداری عکاسی

۱. کیفیت لنز

به روز بد لنز دوربین، جزو از پر اهمیت ترین عامل در انداختن یک عکس با کیفیت میباشد. اگر به عکس های انداخته شده با لنزهای بی ارزش و قیمت پایین توجه داشته باشید، قطعا متوجه متفاوت بودن کیفیت در بخش وسط عکس و اطراف آن نیز میشوید. در لنزهای قیمت پایین و میان‌ رده، کیفیت عکس در وسعت میانی عالی به‌نظر خواهد رسید اما در کنار عکس ها، کم شدن شفاف بودن عکس نمایان میشود. پس، میشود اشاره کرد که از ما بین 5 عامل پر اهمیت در جهان عکاسی ،با کیفیت بودن لنز در رتبه اول جای دارد.

برای بالا بردن و افزایش هر چه تمامتر عکس‌ها، تلاش کنید نمونه لنز بالایی را خرید و از ان بهره ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از کیفیت لنز دوربین های عکسبرداری و قیاس آنها با یکدیگر، پیشنهاد می کنیم از نمودارهای مرسوم به MTF بهره مند شوید. در صورت لازم بودن به اطلاعات بیشتر در رابطه با تهیه و انتخاب لنز دوربین عکسبرداری می‌توانید با متخصصان ما در نمایندگی‌ دوربین کانن تماس حاصل بفرمایید.

۲. بادی دوربین

از عوامل دیگر و با اهمیت در دنیای عکاسی ، بادی دوربین میباشد. علرغم اینکه کیفیت عکس ها و بینظیر بودن تصاویر در جهان عکاسی رابطه  مستقیم و با اهمیتی با میزان بودجه شما دارد. چون که مدل های پیشین نیز در حالت پرچم دار بودن هم، نمی‌تواند به میزان خوبی در جهان امروز نقش خوبی ایفا کند؛ مدل های امروزی هر لحظه در حال به‌روزرسانی میباشند. با اینکه، کیفیت تصاویر را نباید با قشنگ بودن آن اشتباه بگیریم و عکس‌های نا میزان را بدون دلیل به پای پرچم دار نبودن امکانات بگذاریم.

با این حال پیشنهاد میکنیم بادی دوربین را با توجه ‌به هزینه ی که تصمیم دارید بکنید و نیاز شما در مورد کیفیت و ویژگی های آن خریداری بکنید و با یکسان سازی آن با لنزی با کیفیت، از عکسبرداری نهایت لذت را ببرید. در صورت لزوم به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تهیه و انتخاب دوربین عکسبرداری می‌توانید با متخصصان ما به صورت دائم در نمایندگی رسمی شرکت کانن تماس حاصل بفرمایید.

۳. پردازش تصاویر

سومین عامل با اهمین  از 5 عامل مهم در دنیای عکاسی مسلط بودن بر روش های ویرایش و پردازش تصاویر میباشد.عکاس حرفه‌ای باید بر روش های روتوش تصاویر و درست کردن تاریکی ها، روشنی ‌ها، رنگ ‌ها و مواردی از این قبیل، تسلط کافی داشته باشد. برا اینکه دوربین‌ها توانایی آن را ندارند تا همه آنچیزی که باید را در تصاویر بگنجانند. با اینکه در ویرایش تصویر، بایدبه این نکات توجه ویژهی داشته باشید که ویرایش تصاویر باید بر اساس ساختار درست و استانداردهای جهانی ویرایش تصاویر  انجام شود برای اینکه ویرایش غلط نیز به ارزش کادر مناسب و ابزار عکسبرداری پیشرفته زیان بزرگی خواهد زد و کیفیت کار را پایین می آورد.

۴. ترکیبی موزون از نور رسانی و وضوح

 چهارمین علل از پنج عامل مهم در دنیای عکاسی ، قابلیت ایجاد ترکیبی موزون از نور رسانی و وضوح بالا است. پر اهمیت ترین ابزار برای داشتن کادری با ترکیب ‌بندی خوب، داشتن ترکیبی موزونی از تنظیمات نوردهی و وضوح صحیح و عمق‌ میدان به مقدار نیاز و نداشتن لرزش دست و یا دوربین است. برای داشن این قابلیت و یادگیری این تکنیک باید، آگاهی و تجربه‌ی بسیار زیادی داشته باشید. پس با دقت و صبوری تحقیق کرده و تجارت خود در زمینه عکسبرداری را به کار بگیرید تا موفق به ثبت برترین گردید.

۵. دیدن

حاشیه نخواهیم رفت که اگر اشاره کنیم که از مابین پنج عامل مهم در دنیای عکاسی ، دارا ودن یک دید بینظیر و خلاق، از مهم ترین فاکتورهای گرفتن عکس زیباست. دید عالی و خلاق برای گرفتن عکسی زیبا بسیار پر اهمیت است و ابزار بینظیری در بیشتر موقعیت ها، صرفا به زیباترشدن آن کمک شایانی خواهد کرد. این قابلیت صدرصد تا حد بالایی وابسته به آگاهی و داتشن  تجربه کافی و چاشنی خلاقیت در عکاسی میباشد. پس پیشنهاد می کنیم تا حد زیادی دانش خود را زمینه عکسبرداری بالا برده و با تحقیق و تجربه کردن های پی در پی و مداوم، به بیشتر شدن دانش خود کمک کنید.

نمایندگی رسمی شرکت کانن در تهران و شهرستانها

نمایندگی‌ رسمی کانن در تهران و سایر شهرستان ها  به روز ترین ویژگی ها و امکانات در حوزه پشتیبانی و فروش را در خدمت عوامل انسانی و کادر فنی متخصص خود قرار داده تا با ارائه بهترین و باکیفیت‌ ترین خدمات، رضایت مشتریان  این نمایندگی را جلب کند. مشتریان عزیز محصولات کانن را  می توانند به نمایندگی کانن تشریف آورده و با حضور در قسمت تخصصی مرتبط با تولیدات  بهترین  خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

فاکتور های قابل قبول نمایندگی‌ رسمی شرکت کانن در تهران و شهرستان  پشتیبانی و گارانتی همه خدماتی است که به وسیله متخصصان این مجموعه ارائه می‌گردد؛ مدیریت این نمایندگی به دلیل مطمئن بودن از مهارت کافی و آگاهی حرفه ای کادر فنی خود، همه خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی کانن را – هم در بخش خرید دوربین و لوازم جانبی و نیز در بخش تعمیر- گارانتی و ضمانت خواهد کرد.

این مقاله را بخوانید
تولید محتوا در اینستاگرام