برترین امکانات

  • سنسور۲۰ مگاپیکسلی BSI-CMOS قطع ۱/۲.۳ اینچی
  • پردازنده +۴ DIGIC با ویژگی عکسبرداری پشت سرهم ۲٫۵ فریم بر ثانیه
  • لنز ۴۵۰-۲۵ میلی متر با محدوده دیافراگم ۶.۹-۳.۸
  • صفحه نمایش ۳ اینچی نوع TFT-LCD (ثابت)
  • دارای ۹ نقطه وضوح
  • حساسیت (ISO) از ۸۰ تا ۳۲۰۰
  • وسعت سرعت شاتر ۱۵ تا ۱/۲۰۰۰ ثانیه
  • ویژگی ضبط فیلم با کیفیت Full HD – ۳۰p
  • دارای فلاش داخلی و ویژگی اتصال با Wifi و NFC

بررسی دقیق دوربین Canon PowerShot SX610 HS

مدل سوپر زوم خانگی تازه تولید شرکت کانن تحت عنوان دوربین Canon PowerShot SX610 HS ، در حقیقت جانشین مدل SX600 میباشد. این مدل از یک حسگر تصاویر از جنس BSI-CMOS با دقت ۲۰ مگاپیکسل و اندازه ۱/۲.۳ اینچ استفاده میکند. این مدل پر قدرت  با زوم ۱۸ برابری و وسعت فواصل کانونی ۲۵ تا ۴۵۰ میلی‌متر، به نسبت دوربین قبلی خود بدون کوچکترین تغییر تولید و رانه بازار شده است.

کمترین حالت دیافراگم این مدل هم در وایدترین مود ممکن برابر با F/3.8 و در تله‌ترین مود برابر F/6.9 میباشد. و نیز وسعت دامنه ایزو از عدد ۸۰ شروع میشود و تا ۳۲۰۰ قابل ارتقا است.

دوربین Canon PowerShot SX610 HS
دوربین Canon PowerShot SX610 HS

هر چند که بیشترین سرعت شاتر این مدل از ۱/۲۰۰۰ بالاتر نخواهد رفت. SX610 قابلیت تصویربرداری با رزولوشن ۱۰۸۰p با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه را دارا میباشد. این مدل از تغذیه کننده NB-6LH ، که در دوربین SX700 هم استفاده شده است بهره مند خواهد شد و میشود در حدود ۲۷۰ شات را با یک بار شارژ کامل این تغذیه کننده ممکن کرد.

خرید دوربین Canon PowerShot SX610 HS

دوربین عکاسی کانن SX610 HS یکی دیگر از تولیدات کمپانی بزرگ کانن میباشد که امکاناتی نظیر Wi-Fi و NFC برای متصل کردن دوربین به دستگاه های دیگر که برای مدت زمان بیشتری مدیریت یزرگ نمایی ،عکسبرداری، تصویربرداری  را در خدمت علاقه مندان گذاشته است.

دوربین Canon PowerShot SX610 HS
دوربین Canon PowerShot SX610 HS

دوربین Canon PowerShot SX610 HS مجهز به یک لنز پرقدرت ۱۸x برابر زوم بیشتر که معادل ۲۵-۴۵۰mm را در یک مدل جیبی برای علاقه مندان مهیا خواهد کرد. دوربین Canon PowerShot SX610 HS ادغامی از یک حسگر ۲۰٫۲ مگاپیکسلی و حسگر CMOS و پردازنده DIGIC 4+ و نیز ویژگی  HS را در خود تعبیه کرده است، که اجازه عکاسی در محیط های با نور پایین را میدهد.

همچنین با کمک حالت pin-sharp امکان این را دارید دوربین را در حالت اتوماتیک قرار دهید تا بزرگ نمایی و فوکوس و در پایان برترین و زیبا ترین تصویر را دوربین شما ثبت بکنید. این مدل در تاریخ Jan 5, 2015 وارد بازار فروش دوربین عکاسی شده است.

بزرگ نمایی اتوماتیک دوربین Canon  SX610 HS

از ویژگی های بسیار قابل توجه دوربین کانن Canon SX610 HS Japan ویژگی  Auto Zoom یا زوم اتوماتیک خودکار میشود نام برد ، که با زدن فشردن دکمه چهار طرفه تعبیه شده در پشت دوربین به طرف بالا به خوبی وظیفه خود را انجام خواهد داد. 

با آماده به کار برودن این مود ، وقتی که دوربین یک سوژه را مشخص میکند، چه وقتی که سوژه به دوربین نیزدیک خواهد شد و چه از آن دور شود ، به صورت اتوماتیک بزرگ نمایی میکند یا از بزرگ نمایی بیرون خواهد رفت تا صورت سوژه را در فریم و با یک بعاد بدون حرکت ثبت بکنید.

این ویژگی نیاز به خلاقیت بالایی دارد که حتی زمانی که دوربین در فریم چند صورت متفاوت را مشخص میکند و نیز به این وظیفه تاکید بیشتری دارد.

این مقاله را بخوانید
مقایسه دوربین‌های کانن EOS R5 و EOS R6