دوربین Canon EOS M3

دوربین Canon EOS M3

دوربین Canon EOS M3

دوربین Canon EOS M3 از جمله دوربین های فاقد آیینه ی کانن است که به گفته شرکت سازنده تا کنون یکی از بهترین ها در سری M است. این دوربین با داشتن حسگر APS-C CMOS با رزولوشن 24.2 مگاپیکسل و مجهز به تکنولوژی فوکوس خودکار هایبریدی (که پیشتر از این در دوربین های Canon EOS 750 D  و Canon EOS 760D شاهد آن بودیم) است.

دوربین M3 در حقیقت پیشرفت چشم گیری در عرصه دوربین های فاقد آیینه محسوب می شود. ویژگی های این دوربین در بدنه ای کوچک و سبک گرد آمده اند که وزنی تنها در حدود 366 گرم (با احتساب باتری و کارت حافظه) دارد. این مدل دوربین Canon EOS M3 برای عکاسانی که می خواهند صاحب یک دوربین فاقد آیینه ی سبک و پیشرفته باشند ، مسلما گزینه ی بسیار خوبی است.

بدنه

بدنه ی دوربین M3 کوچک و سبک می باشد. در دوربین هایی با بدنه ی سبک و کوچک  مشکلاتی هایی  به چشم می خورد ،از قبیل حذف دستگیره ی جلوی دوربین و پیچ های تنظیم ضروری، رنج نمی برد. برخلاف مدل های پیشین دوربین فاقد آیینه  می باشدM ، این دوربین دستگیره ی عمیق و مناسبی در بخش جلویی خود دارد البته این دستگیره به بزرگی دستگیره های موجود در بدنه دوربین های DSLR مانند 750D و 760D نمی باشد ولی در نوع خود هندلینگ خوبی برای دوربین M3 فراهم می کند. پیچ های تنظیم نیز اگر چه مانند دوربین های سنتی DSLR نیستند اما کنترل کافی و وافی برای دوربین فراهم می سازد.

بر لبه ی فوقانی دوربین Canon EOS M3 کفشک اتصال فلش قرار دارد که در صورت نیاز می توان با نصب فلاش خارجی فرآیند نوردهی در شرایط کم نور را کنترل نمود.و نیز این کفشک اتصال فلاش می توان برای اتصال چشمی الکترونیک نیز استفاده کرد. ۲ پیچ تنظیم، دکمه ی شاتر که در احاطه پیچ تنظیم دیگری قرار گرفته و دکمه ی M-Fn در کنار دکمه ی شاتر دکمه های لبه ی فوقانی دوربین می باشند.

بدنه Canon EOS M3

لنز

نکته ی قابل توجه در دوربین های فاقد آیینه این است که این دوربین ها بجز بدنه ی کوچکشان ، لنزشان قابل تعویض می باشد و این کار دست عکاس را برای استفاده از هر لنزی بسته به شرایط محیطی آن باز می گذارد. عکاس می تواند بسته به سوژه ی مورد نظر خود و شرایط حاکم بر کارش تصمیم گیری کند تا از چه لنزی استفاده کند. آداپتور همراه دوربین CANON EOS M3 این امکان را به عکاس می دهد که هم از لنزهای مخصوص دوربین های فاقد آیینه استفاده کند و هم از لنزهای دیگر محصولات کانن که مخصوص دوربین های DSLR هستند استفاده کند.

لنز Canon EOS M3

باتری

باتری لیتیومی دوربین Canon EOS M3 عملکرد بسیار چشمگیر و مناسبی دارد و توانسته است در حالت استاندارد 250 عکس و در حالت اکو 360 عکس را ساپورت کند. این آمار و ارقام آمار و ارقام روی کاغذ می باشد ولی در عمل عملکرد باتری بهتر است و تعداد بیشتری عکس را مورد پوشش قرار میدهد.

عکس‌برداری

حسگر دوربین (CMOS)  از رزولوشن 24.2 مگاپیکسلی برخوردار می باشد و این امر باعث بوجود آمدن عکس هایی با کیفیت تری می شود و این عکس ها شارپ هستند و رنگ هایی زنده و زیبا دارند. این عکس ها می توانند در ۲ فرمتROW و JPEG  ذخیره شوند. دیدن دوباره عکس های JPEG به راحتی انجام می شود اما در نمایش مجدد عکس های فرمت ROW اندکی تاخیر مشاهده می شود.