دوربین فیلمبرداری

دوربین فیلمبرداری از آن دسته از وسیله های الکترونیکی میباشد که طرفدار بسیار زیادی را در بازارهای جهانی به خود اختصاص داده است. که مانند بیشتر وسیله های برقی دیگری  از انواع و گوناگونی بیشتری را تشکیل میدهند

دوربین فیلمبرداری جزو دوربین های محسوب میشود که با کمک آن میتوان به ثبت تصاویر مشغول شد, که با میزان سرعت بسیار بالایی تعداد بیشتری از تصویرها را بر روی فیلم یا حسگر تصویر ضبط خواهد کرد. مکانیزم دوربین فیلمبرداری دقیقا برعکس دوربین عکسبرداری که با هر بار شاتر زدن فقط یک تصویر را ذخیره میکند, دوربین فیلمبرداری اعداد زیادی از تصویرها را ضبط میکند.که هر یک از تصاویر را فریم مینامند. این حرکت با یک مکانیزم اینترمدیت امکانپذیر خواهد بود. در زمان دیگر تصویرها در ویدیو پرژکتور با سرعت تعیین که میزان حرکت فریم نامیده میشود بر روی پرده نمایش خواهد داد.

این مدل از  دوربین ها جزو متنوع ترین محصولات شرکت کانن محسوب میشود, که برای موقعیت های متفاوتی از آنها میشود استفاده کرد و به فیلم برداری مشغول شد. همچنین میتوانیم به انواع متنوعی از این قبلی دوربین ها اشاره کنیم که عبارت است از: دوربین فیلم برداری پیشرفته ، دوربین فیلم برداری هوایی، دوربین ورزشی و دوربین هندی کم اشاره کرد. این مدلها از منظر تولید دارایی قابلیت ها و امکانات متفاوتی هستند ولی کماکان وظیفه اصلی وآنها فیلم برداری میباشد.

دوربین فیلمبرداری

ویژگی های دوربین فیلمبرداری :

اکنون به مرحله ای خاهیم رسید که لارم میدانیم این سوال را از خود بپرسیم که چرا باید دوربین فیلمبرداری کانن تهیه کنیم؟

معتبر بودن و شهرت بسیار زیادی که کمپانی کانن در بین برندهای جهانی معتبر دارد موفقیتی نیست که بدون تلاش و دانش و تولیدات چشمگیری نسب به سایر تولید کنندگان به دست آمده باشد.

ویژگی های دوربین فیلمبرداری شرکت کانن را میشود در 3 حالت متفاوت عنوان کرد.

بیشتر افراد صرفا از دوربین‌های شرکت کانن برای عکسبرداری استفاده می‌کنند و به خاطر اینکه تصمیم دارند بیشتر یا دوربین فیلم برداری مشغول شوند علاقه زیادی دارند تا بدانند بهترین دوربین ها برای فیلم برداری کدام یک از تولیدات شرکت کانن میباشد.

در جهان امروز شرکت کانن در عمق بازار دوربین‌های DSLR و بدون آینه بیشماری را تولید و روانه بازار کرده است.برای اینکه بتوانیم دشواری های علاقه مندان را برای انتخاب کردن بهترین دوربین فیلمبرداری کمتر و کمتر کنیم, به سراغ ویژگی های متفاوتی از قبیل ، لرزش گیر تصویرها، تنظیم دستی دوربین، اندازه حسگر ،  بالا بودن کیفیت ضبط تصاویر، سرعت، فرمت و… را مورد تحلیل قرار خواهیم داد حالا با این اوصاف علاقه مندان نیز باید برای انتخاب برترین دوربین فیلمبرداری به میزان بودجه خود باید نگاه بخصوصی داشته باشند.