دوربین کانن SX70 HS

بالاخره شرکت کانن بعد از گذتش چند سال فروش بسیار بالای مدل محبوب دوربین کانن SX70 HS در فروشگاه ها، دوربین به روز تری از این مدل را طراحی و روانه بازار های جهانی کردند. دوربین Canon SX70 به روز ترین مدل دوربین خانگی سوپرزوم مشابه دوربین های DSLR میباشد که با ویزگی های به روزتری از پیش به عرصه ظهور پا گذاشته است. فاصله بین این مدل با دوربین پیشین خود به قدری بالا بود که در این زمان، دو نسل از پردازنده دوربین پیش از خود فراتر رفته میباشد و الان شرکت کانن SX70 با پردازنده DIGIC 8 به جای DIGIC 6، مدلی بسیار پر سرعت و با کیفیت روانه بازار کرده است.

دوربین کانن SX70 HS
دوربین کانن SX70 HS

قطعا میتوان تغییرهای پردازنده را اصلی ترین تغییر در این مدل در نظر آورد تصور، چون با اینکه این مدل هنوز هم از همان لنز پیشین خود بهره میبرد ، ولی بهره مندی از این پردازنده راه را برای تغییرهای بهتری مثل تصویربرداری با کیفیت ۴K که برای اولین بار در دوربینی از کانن در این رده شکل گرفته است را مهیا خواهد کرد. 

تصویربرداری

 تفاوت مهمی که شرکت کانن در مدل SX70 که روی آن متمرکز شده است ، به تصویربرداری با کیفیت ۴K در این مدل میباشد.شرکت کانن یکی از کم سرعت ترین کمپانی های است که در زمینه تصویربرداری۴K ولی الان که نسبتا تمامی موبایل های هوشمند  قابلیت تصویربرداری ۴K را تولید و عرضه میکنند ، کماکان این کیفیت را در مدلی در این سطح کیفی یک اتفاق بسیار مهم در نظر میگیرد! با این حال SX70 قابلیت این را دارد که با کیفیت (۴K UHD (3840×2160 و سرعت ۳۰ fps تصویربرداری کند.

دوربین کانن SX70 HS
دوربین کانن SX70 HS

سرعت عکاسی

با اینکه پردازنده به روز DIGIC 8 موجب شده تا این مدل از قابلیت سرعت بسیار زیاد بهره مند شود، ولی باید در نظر بگیریم که سرعت ۱۰ فریم در ثانیه در زمان عکاسی پشت سر هم، تنها وقتی میتوان از آن بهره مند شد که ووضح و میزان نور دهی مدل دوربین بسته باشد. پس زمانی که  تصمیم داشته باشید که دوربین در عکس های پشت سر هم، شخصیت را نورسنجی و وضوح آن را بررسی کند، سرعت عکاسی به ۵٫۷ فریم بر ثانیه پایین خواهد آمد. این میزان در مدل SX60 به ترتیب برابر ۶٫۴ و ۳٫۸ فریم بر ثانیه بود و ضمناً هنوز توضیحی در مورد بافر این مدل عنوان نشده است.

به خوبی آگاه هستیم که شرکت کانن سالیان زیادی است که فرمت فایل‌های خام خود را عوض نکرده است و این فرمت قطعا ویژگی های زیادی و وسعت رنگ و نور بیشتری را به نسبت  تولیدات پیشین خود در خدمت علاقه مندان خواهد گذاشت.شرکت کانن عنوان میکند که این فرمت، با ثبت همه ویژگی های قبلی دارای حجم پایینی نیز میباشد.

بادی و لنز

در سطر های بالا اشاره کردیم که لنز این مدل یک لنز زوم با زوم ۶۵X میباشد. یعنی فاصله کانونی آن قابلیت این را دارد تا از ۲۱mm که زاویه قطعا وایدی میباشد تا ۱۳۶۵mm که فاصله کانونی بسیار بالای میباشد را پوشش بدهد.دیافراگم این مدل تغییر کننده میباشد و از f/3.4 در وایدترین مود به f/6.5 در بسته‌ترین حالت بیشترین حالت را پیدا خواهد کرد.

ولی شرکت کانن منظره‌یاب این مدل را عوض کرده است و منظره یاب الکترونیکی این مدل که در دوربین پیشین  ۹۲۲  هزار نقطه‌ای بود، الان تبدیل به یک  ۲٫۳۶۰٫۰۰۰  نقطه‌ای از نوع OLED شده است که کیفیت بسیار بالا تصویر بسیار زیبایی را ثبت میکند.

این مقاله را بخوانید
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body