دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body  بروز ترین مدل از سری مدل های سه عددی شرکت کانن میباشد که قابلیت های بروز عکسبرداری و تصویربرداری را در بادی نسبتا کوچک و برای مصارف خانگی و همچنین برای تازه کارها مهیا میکند.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body به یک سنسور بسیار بروز CMOS با رزولوشن ۲۴٫۲ مگاپیکسل تجهیز شده است و در مقابل یک پردازنده بسیار قدرتمند DIGIC 7 به یک مدل بسیار کاربردی برای عکسبرداری در محیط های با شدت نور کم بدل شده است. دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body در بعضی از نقاط جهان با اسم Rebel T7i مشهور شده است.

قابلیت های اساسی

از برترین قابلیت های دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body ، می توان به صفحه نمایس تاچ و باز شونده آن اشاره کرد که با اندازه ۳ اینچ و رزولوشن ۱٫۰۴ میلیون نقطه، برای تصویربرداری، عکسبرداری با حالت LiveView و تحلیل عکس ها بر روی نمایشگر دوربین کاربری بینظیری را ارائه خواهد داد. لذا میشود با امکانات تاچ بودن نمایشگر  آن، تنظیم عکسبرداری و تصویربرداری دوربین را بسیار سریع و راحت تغییراتی را روی آن اعمال کرد. بااینکه دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body به قابلیت منظره ‌یاب چند وجهی با پوشش ۹۵% کادر تجهیز شده ، ولی با داشتن صفحه نمایش بازشونده به عکاس این اجازه را خواهد داد تا در زاویه های بسیار بالاتر یا زاویه های به شدت پایین تر عکسبرداری بکند. لازم است بعد از قاب بندی بر روی نمایشگر، هر نقطه‌ای از عکس را تاچ  بکنید تا دوربین بعد از لحظه ای بر روی آن نقطه وضوح بسیار خوبی داشته باشد.

سنسور

با بهره مندی از سنسور APS-C CMOS 24.2 MP کنار تازه ترین پردازش کننده ی DIGIC شرکت کانن، قابلیت عکسبرداری در حساسیت‌های بسیار بالاتر را برای تصویربرداری و عکاسی برای عکاس حاضر خواهد کرد.

این بردازنده باعث بالا رفتن حساسیت دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body از ۱۰۰ تا ۲۵۶۰۰ ISO خواهد شد و در مواقع لازم به بالارفتن و زیاد تر شدن مود Extended به حساسیت ISO 51200 هم خواهد رسید. این پردازنده پر قدرت قابلیت عکسبرداری با سرعت ۶ فریم در ثانیه را در این مدل از دوربین شرکت کانن برای عکاس به ارمغان می آورد و احتساب این امکانات قیمت آنز بسیار مناسب میباشد.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body

وضوح با دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body

از پر اهمیت ترین ویژگی دوربین کانن Canon EOS 800D Body را میشود به قابلیت چشمگیر فوکوس وضوح آن نیز اشاره کرد. این مدل با داشتن ۴۵ نقطه وضوح که نمامی آن نیز از سنسورهی از نوع کراس یا ضربدری میباشند. این سنسور ها به نسبت سنسور های خطی و عادی در مدل های DSLR ، حساس بوده و نیز دقت خیلی زیادتری خواهند داشت و عموما در مدل های DLSR، بعضی از نقطه ها از همین جنس و بعضی دیگر از جنس معمولی میباشند.

نکته ای که بسیار جالب و عالی به نظر میرسد این است که شرکت کانن به اضافه  اینکه همه ۴۵ نقاط وضوح را در این مدل از جنس کراس به خط تولید برده است، همچنین از یک قابلیت وضوح خیلی به روزتری به اسم Dual Pixel CMOS AF در آن بهره برده برداری کرده است که به اضافه  دقت خیلی بالا در زمان تصویربرداری و LiveView، سرعتی مشابه سرعت وضوح با قابلیت تشخیص فاز یا Phase Detection را در اختیار علاقه مندان محصولات خود میگذارد.

در این مود، با اینکه وضوح از جنس مسخص کننده کنتراست میباشد، اما دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body در قیاسدر مود دقت وضوح در دو پیکسل کنار هم در روی خود سنسور تصاویر، با سرعت بسیار بالا در این حالمودت فوکوس خواهد کرد.

تصویربرداری با کیفیت Full HD 1080p

در دوربین کانن Canon EOS 800D Body میشود با کیفیت Full HD 1080p و سرعت حرکت آهسته ۶۰ فریم بر ثانیه با فرمت MP4 تصویربرداری کرد. پس از آنجای که این مدل قابلیت آن را دارد تا تصویرهای انداخته شده را در مود تایم لپس را به حالت فیلم نیز ثبت بکند، این قابلیت را  نیز به همراه خود دارد تا تصویرهای انداخته شده را در همان دوربین تبدیل به فیلم های به پیوسته به فرمت MOV تبدیل کند.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 800D Body

شرکت کانن گاها روی سنسور های تولیدات خود  لرزشگیر قرار نمیداد، ولی در این مدل وجود یک لرزشگیر نرم‌افزاری برای کاربری در مود تصویربرداری نیز به خط تولید برده است که میشود تکان های که از دست عکاس در ۵ محور به وجود می آید را به شکل شگفت انگیزی پایین بیاورد. این لرزش گیر به حالت نرم‌افزاری بر روی فیلم ثبت شده عمل خواهد کرد و برای پاک کردن لرزش‌ها چند پیکسل از گوشه های قاب تصاویر را پاک خواهد کرد.

این مدل به اضافه  دارا بودن درگاه میکروفون داخل خود، با داشتن درگاه ورودی میکروفون بیرونی هم هست که میشود  با متصل کردن میکروفون‌های پیشرفته به آن، صدای دقیق و با کیفیت تری را ثبت کنید.

علاوه بر قابلیت های استاندار تصویربرداری، ویژگی به روز و پر اهمیتی که در بیشتر مواقع بر روی دوربین‌های DSLR پیدا نخواهد شد، قابلیت تصویربرداری HDR با وسعت دینامیکی بیشتری میباشد که در این مود نور زدگیهای نورها و سایه‌های تاریک ، با متعادل بودن بالاتری ثبت خواهند شد.

امکانات ارتباطی

دوربین کانن Canon EOS 800D Body با داشتن قابلیت های ارتباطی معمول همانند USB، WiFi و NFC  که با کمک آن‌ها و وجود یک نسخه نرم‌افزار ارتباطی Canon Camera Connect میشود به موبایل ها و رایانه های بسیار هوشمند اتصال پیدا کرد طریق این قابلیت کنترل دوربین را نیز داشته باشید. و نیز میشود تصویرهای انداخته شده را به دستگاه های دیگر منتقل کرده و روی بسار نت به اشتراک بگذارید.

 به خاط اینکه استفاده از شبکه ارتباطی بی سیم باطری به شدت زیادی را مصرف میکند.شرکت کانن از یک حالت ارتباطی با مصرف کمتر باطری در این مدل بهره برده است که نام آن بلوتوث میباشد و به عکاسام این اجازه را خواهد داد تا بدون کوچکترین احساس ترسی از استفاده شدن بیش از حد باتری ، به صورت پشت هم درشبانه روز، مرتبط شدت دوربین به دستگاه‌های هوشمند را برقرار کند.شرکت کانن در این مدل از باطری LP-E17 برده برداری کرده است که براساس استانداردهای CIPA با هر بار شارژ کامل، چیزی در حدود 900 عکس خواهد گرفت.

این مقاله را بخوانید
دوربین عکاسی کانن مدل EOS 800D