دوربین کانن EOS 77D

دوربین کانن EOS 77D ترکیبی از ویژگی های بسیار به روز در عکسبرداری  در کنار امکانات بینظیر در تصویربرداری  با مدل های شرکت کانن میباشد که آن را به یک گزینه بینظیر برای حرفه ای ها و کسانی که به تازگی به دنیایی عکاسی وارد شده اند و  تبدیل بکند.

دوربین کانن EOS 77D

در این مدل از یک سنسور بسیار به روز ۲۴٫۲ مگاپیکسلی از جنس CMOS تعبیه شده است که ابعاد آن APS-C میباشد. این ابعاد سنسور در بین همه مدل هایDSLR غیر فول‌فریم شرکت کانن نقطه اشتراک دارند و نیز در این مدل در ترکیب با پردازنده بسیار به روز DIGIC 7، کارکردی بسیار پر سرعت را در کنار پردازنده دقیق تصاویر مهیا میکند.

به کمک تعبیه این پردازنده به روز، حساس بودن این مدل می‌تواند تا حداکثر ISO 51200  بیشتر شود و به طور استاندارد مابین ۱۰۰-۲۵۶۰۰ است.

پس با کمک پردازنده DIGIC 7 در مدل دوربین EOS 77D قابلیت عکاسی پشت سر هم با میزان سرعت ۶ فریم بر ثانیه را به آن می‌دهد که برای تهیه عکسبرداری پرسرعت مثل عکسبرداری حیات‌وحش و خبری کارکرد بسیار خوبی دارد.

بادی به روز و رده بالا

بادی دوربین کانن EOS 77D را نمیشود صرفا یک بادی جمهع و جور و ساده مشابه مدل EOS 750D در نظر پنداشت. در حقیقت گروه بندی دوربین کانن EOS 77D  در مکانی بین مدل DSLR پایین رده مشابه مدل EOS 700D و مدل DSLR میان‌رده مشابه EOS 80D  واقع شده است  و تصمیم بر این شده به جای مدل 3 عددی EOS 760D یا مشابه  T6s  بشود. بادی این مدل مشابه مدل های خانواده دو عددی شرکت کانن با داشتن صفحه نمایش تک رنگ در قسمت بالای دوربین هم می‌شود که با آن نیشود تنظیم های دوربین را بدون نگاه کردن به صفحه نمایش مورد تحلیل دقیق قرار داد.

صفحه نمایش دوربین کانن EOS 77D از جنس کاملاً قابل حرکت است و با ابعاد ۳ اینچی و کیفیت ۱٫۰۴ میلیون نقطه‌ای قابلیت این را دارد برای تحلیل و قاب بندی عکس با زاویه های متفاوت کاربردری دقیقی دشاته باشد.با اینکه در حالتی که تصمیم نداشته باشید از صفحه نمایش بهره ببرید  میشود با استفاده از منظره‌یاب پنج‌وجهی و با کارایی بیشتر این مدل ، عمل قاب بندی را به صورت کاملا حرفه ای انجام داد.

پوشش دهی این منظره‌یاب ۹۵% است و با زوم x0.82 مساوی است، تصاویری بسیار شفاف و با کیفیت از قاب مقابل را نیز نشان ما خواهد داد. این مدل قابلیت این را دارد تا با میزان سرعت Bulb و نیز سرعت‌های ۳۰ تا ۱/۴۰۰۰ ثانیه عکاسی کند و در بالاترین حالت ممکن سرعت سینک فلاش برای آن برابر ۱/۲۰۰ ثانیه میباشد. فلاش دوربین کانن EOS 77D با داشتن ویژگی E-TTL میباشد و خود دوربین قابلیت پشتیبانی از فلاش‌های پیشرفته و استودیویی را هم دارا میباشد.

وضوح با سرعت بالا و بسیار حرفه ای

عکسبرداری با منظره ‌یاب این مدل، قابلیت بهره برداری از ۴۵ نقطه وضوح اتوماتیک با تمکان تشخیص فاز را به مدل های شرکت کانن نسبت خواهد داد که با سرعت و دقت بسیار خوب و بینظیر آن‌ها، وضوح بسیار دقیق تصاویر عکاسان را ضمانت خواهد کرد. همه این نقطه ها، از نوع متقاطع یا ضربدری میباشند و حساس بودن بالای آن‌ها حتی زمان وضوح روی خطوط افقی مستقیم موجب خواهد تا هیچ لحظه‌ای را برای وضوح از دست نخواهید داد.

ویژگی های نظیر Movie Servo AF برای دنبال کردن شخصیت های قابل حرکت  و Face Detection یا تشخیص چهره برای بیشتر شدن و ثابت ماندن وضوح بر روی شخصیت ها، به شما یاری میرساند تا به طور پشت سر هم شخصیت های متفاوت را در شارپ‌ترین مود قابل انجام حفظ بکنید.

دوربین کانن EOS 77D
دوربین کانن EOS 77D

تصویر برداری بسیار جرفه ای

مطمئنا ویژگی های تصویربرداری این مدل هم مشابه ویژگی های عکاسی آن حرفه ای و مورد نظر علاقه مندا میباشند. دوربین کانن EOS 77D میشود با کیفیت Full HD 1080p با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و با کیفیت MP4 تصویربرداری میکند. پس قابلیت ثبت فیلم های تایم‌لپس در درون دوربین هم وجود خواهد داشت که البته با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه و کیفیت MOV ثبت میکند.

این لرزشگیر قابلیت این را دارد لرزش های بوجود امده از دست عکاس را  در ۵ جهت پایین بیاورد . اضافه بر این مورد ها، یک درگاه میکروفون ۳٫۵mm نیز روی این مدل تعبیه شده است. تا در حالتی که مورد نیاز باشد به ثبت فیلم ها با میکروفون بیرونی داشته باشید، بتوانید بوسیله این ورودی، صدای واضح تری را در اختیار خود قرار دهید.

دوربین کانن EOS 77D
دوربین کانن EOS 77D

تصویربرداری HDR

دوربین کانن EOS 77D هم مشابه بیشتر مدل های به روز تصویربرداری قابلیت بهر بردن از درگاه HDMI و ثبت تصاویر بر روی رکوردرهای بیرونی را خواهد داد. پس برای نگاه کردن و ثبت تصاویر با دوربین به روز DSLR بر روی تجهیزات قابل حرکت مثل کرین بدون ذره ای مشکل به کار خود ادامه خواهید داد.

قابلیت به روز ارتباطی دوربین کانن EOS 77D به متنوع ترین ویژگی های  ارتباطی به روز تجهیز شده است. ویژگی های ارتباطی بدون سیم WiFi و NFC برقراری ارتباط ما بین دوربین با موبایل های همراه هوشمند و تبلت‌ها را فراهم خواهد کرد و میشود با بهره بردن  از نرم‌افزار های خاص شرکت کانن برای مدل DSLR، به منتلق کردن تصویرها و کنترل دوربین از راه دور بپردازید.

این دوربین با وزن ۵۴۰ گرم یک دوربین جمع و جور برای عکاسی در تمام طول روز به شمار می‌آید و برای عکاسی در خیابان و عکاسی طبیعت در سفر پیشنهاد می‌گردد.

این مقاله را بخوانید
دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 90D