تحلیل دقیق دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body

ویژگی های فنی

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body نمونه تازه تولید شده مدل  ۱۳۰۰D میباشد؛ و با اسم تجاری Canon EOS Rebel T7 نیز در بین علاقه مندان مشهور است. این مدل با داشتن حسگر ۲۴ مگاپیکسلی APS-C CMOS عرضه میشود؛ که به نسبت حسگر ۱۸ مگاپیکسلی مدل ۱۳۰۰D به روز رسانی شده است. دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body مدل بسیار مناسبی برای علاقه مندان تازه کار بهترین گزینه برای خرید میباشد.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body

 ویژگی های از جماه Wi-Fi و NFC، این مدل را در میان علاقه مندان جرفه ای و نیز عکاسان مبتدی از جذابیت خاصی برخوردا میباشد.نمایشگر ۳ اینچی این مدل دارای ۹۲۰,۰۰۰ نقطه میباشد.

میزان سرعت عکسبرداری پشت سر هم در این مدل چیزی در حدود ، ۳ فریم بر ثانیه میباشد؛ و وسعت ایزو (ISO) این مدل چیزی بین مقدار ۱۰۰ آغاز خواهد شد و تا ۱۲۸۰۰ امکان بالا رفتن را دارد. دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body در حالت های ۳۰، ۲۵ و ۲۴ فریم در ثانیه، با کیفیت  (FullHD) و با صدای مونو تصویربرداری خواهد کرد؛ با این حال درگاه ورود میکروفون را بین امکانات خود ندارد. پس دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body، با داشتن ۹ نقطه خوفوکوس خودکار (AF) جز دوربین های میان رده محسوب میشود.

دوربین کانن Canon EOS 2000D Body ، با داشتن تنظیم آنالوگ و نیز یک مود صحنه (scene mode) اتوماتیک با هوش بالا و تعداد زیادی فیلترهای خلاقانه، از جمله grainy black و white effect میباشد. ویژگی  Wi-Fi و NFC در این مدل درونی محسوب میشود، که با استفاده از آن می شود به راحتی ممکن و با سرعت زیاد به دستگاه های هوشمند متصل کرد. اگر موبایل شما ویژگی NFC را پشتیبانی کند با کمک گرفتن از این قابلیت، می شود به موبایل های اندروید متصل شد. به این منوال، متصل کردن و  نیز ارسال تصویر با سرعت بالا امکان پذیر خواهد شد. و همین طور می توانید دستگاه خود را از راه دور مدیریت کنید.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body

نوع لنز

دوربین کانن Canon EOS 2000D Body ، قابلیت نصب همه لنز ها را در خود دارد مانند EF و EF-S شرکت کانن میباشد. زمانی که یک لنز پرایم (لنز ثابت) روی دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body نصب شود، به یک مدل خانگی SLR شبیه خواهد شد. پسعلاقه مندانی،تصمیم دارند، مدل جمع و جوری از نوع دوربین SLR را در اختیار داشته باشند، می توانند از بعضی از لنز پرایم خانگی، مثل لنز کانن EF-S 24mm f/2.8 STM ، EF 40mm f / 2.8 STM و لنز پرایم EF 50mm f/1.8 STM بهره ببرند.

هم اکنون، بادی  دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body با لنز ۵۵-۱۸ میلی متر IS II در بازارهای جهانی موجود میباشد. ما داشتن لنز ۵۵-۱۸ میلی متر IS II را به دو گروه از علاقه مندان عکاسی معرفی میکنیم : علاقه مندانی که تصمیم دارند در فضاهای با نور کم عکسبرداری بکنند؛ و عزیزانی که با در دست داشتن دوربین تصمیم دارند به تصویربرداری مشغول شوند لرزش گیر عکس (IS) این لنزها به عکسبرداری و تصویربرداری در این شرایط یاری زیادی میکند.

بخش تنظیم Canon EOS 2000D

منوی تنظیمات در ۲۰۰۰D body به شکل زیابایی تولید و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. نمایشگر این مدل، خوانایی و به سادگی قابل کار کردن میباشد. همچنین برای پیدا کردن و مدیریت با سرعت بالا بر روی نمایشگر این مدل یک دکمه  Q قرار داده شده است ؛ به شکلی که با کمک آن دیگر نیاز نخواهد بود وارد منوهای تنظیمات دوربین بشوید.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body
دوربین عکاسی کانن Canon EOS 2000D Body

طول عمر باطری Canon EOS 2000D

به خاطر تحقیقاتی که کمپانی کانن بر اساس آن این بوربین را تولید کرده،طول عمر باطری این مدل ۵۰۰ عکس میباشد؛ که در مدل های عکسبرداری SLR شرکت کانن، بسیار قابل قبول میباشد، با این حال بعضی از مدل های SLRاز طول عمر باطری در زمان های بیشتری هستند.

جمع بندی

Canon EOS 2000D در خانواده مدل های میان رده DSLR شرکت کانن واقع شده است. این دوربین را شرکت بسیار نامدار «کانن» (Canon) طراحی و روانه بازارهای جهانی میکند.

برای بررسی در مورد ویژگی های فنی این مدل میتوان خاطر نشان کرد که دوربین 2000D با در اختیار داشتن بهترین حالت تنظیم های آنالوگ و بروز ترین امکانات مدل های دیجیتال و نیز پایین بودن قیمت آن ، در بین علاقه مندان به عکسبرداری و همچنین کسانی که تازه کار هستند از مقبولیت زیادی بهره میبرد.

دوربین کانن «EOS 2000D» از سنسور 24.1 مگاپیکسلی CMOS و پردازنده تصاویر  +DIGIC 4 استفاده میکند که مخلوط این دو ویژگی، ضبط تصاویر را با بالاترین کیفیت ممکن در شرایط نوری پایین ضمانت میکند.

این مدل خوش فرم،وزنی در حدود 475 گرم  میباشد. در قسمت راست بادی این مدل، یک برجستگی وجو دارد تا بشود به راحتی ممکن دوربین را در دست گرفت.  Canon EOS 2000D با داشتن یک نمایشگر LCD در ابعاد سه‌اینچ با دقت ۹۲۰۰۰۰ نقطه و چشمی اپتیکال تولید شده است. تصاویر ثبت شده در این مدل، روی رم حافظه‌ی SD ثبت خواهد شد.

این مدل با هزینه بسیار پایین در شرکت کانن برای برای کاربری مبتدی تولید شده است. مدل 2000D وسعت حساس بودن بین عدد ۱۰۰-۶۴۰۰ دارا میباشد و باید خاطر نشان کرد تا ۱۲۸۰۰ هم قابلیت بالا رفتن را دارد. با داشتن ویژگی سلف‌تایمر موجب خواهد شد بتوانید مدل را در محل دلخواه گذاشته و ما بین 2 تا 10 ثانیه بعد به طور اتوماتیک عکسبرداری کنید. در کل باید گفت این مدل مخصوی علاقه مندانی میباشد که به تازگی عکسبرداری را آغاز کرده اند.

پایان

این مقاله را بخوانید
آیا دوربین Canon 6D Mark II ارزش خرید را دارد؟