بررسی دوربین عکسبرداری کانن Canon 750D با لنز ۵۵-۱۸ IS STM

ویژگی های ظاهری

دوربین عکاسی کانن Canon 750D با رنگ سیاه و در اندازه های ۱۳۲×۱۰۱×۷۸ میلیمتر با وزن ۵۵۵ گرم به بازار دوربین ارائه شده است. این دوربین از یک نمایشگر تاچ و صدرصد متحرک کامیاب بوده و خیلی مناسب عکسبرداری و تصویربرداری در زاویه های متفاوت است. نمایشگر دوربین عکاسی  کانن ۷۵۰D از نوع TFT-LCD در مقیاس ۳ اینچ میباشد.

ویژگی های فنی

اگر تصمیم تهیه یک دوربین عکاسی  کانن ۷۵۰D را دارید به این نکته ها حتماً دقت کنید: بادی دوربین عکاسی کانن Canon EOS 750D BODY از یک سنسور CMOS با اندازه APS-C با بیشترین رزولوشن ۴۰۰۰*۶۰۰۰ پیکسل تجهیز شده است. کیفیت تصویر های که به وسیله دوربین عکسبرداری کانن ۷۵۰D گرفته می‌شود، ۲۴ مگاپیکسل و تصویرهای آن با بهترین کیفیت HD, Full HD و SD با میزان۳۰ فریم در ثانیه ضبط میشود. فرمت عکس های این دوربین JPEG و RAW و فیلم های آن با فرمت MPEG-4 و H.264 می‌باشد. این مدل از دوربین از یک پردازشگر DIGIC 6 کامیاب است. وسعت حساسیت ۱۲۸۰۰-۱۰۰ ISO ویژه این دوربین عکاسی است که که امکان گسترش تا ۲۵۶۰۰ ISO است. کم ترین سرعت شاتر این مدل۳۰ ثانیه و حداکثر ۱/۴۰۰۰ ثانیه است. شمار نقاط وضوح دوربین شرکت کانن ۷۵۰ دی ۱۹ نقطه است. پس رابطه های که دوربین عکسبرداری کانن ۷۵۰D از آن ها حمایت می‌کند عبارت‌اند از WiFi و NFC. باطری دوربین کانن ۷۵۰D از نوع لیتیوم-یون با مدل LP-E17 می‌باشد که با اولی بار شارژ کامل میشود تعداد ۴۴۰ عکس را ثبت کرد.

شرکت کانن با رونمایی مدل های ۷۵۰ و ۷۶۰ از گروه D انقلابی در باطری های خود ایجاد کرده است. در نسخه های پیشین از باطری مدل LP-E8 در دوربین هایش بهره میبرده، با اینکه باطری دوربین برای مدل دوربین کانن ۷۵۰D و کانن ۷۶۰D مدل LP-E17 است.

مدل دوربین کانن ۶D برای نخستین مابین دوربین‌های DSLR کانن، به Wi-Fi و GPS تجهیز شده است. بعد از این نسخه، این ویژگی ihd برای دوربین ۷۰D هم در نظر گرفته شده است. هم اکنون نوبت به  دوربین های عکسبرداری ۷۵۰ و ۷۶۰D رسیده. در زمان تحلیل هزینه دوربین مدل کانن ۷۵۰D و حتما خرید دوربین ۷۵۰D دقت کنید که این مدل ها هم به Wi-Fi تجهیز شده است و به عوض امکان GPS به NFC تجهیز شده است. مشخص نیست که کار درستی بوده که شرکت کانن به‌جای GPS از NFC بهره برده است یا خیر اما این دو فاکتور در این دوربین ها نیز واقع شده است.

اگر عکاس یا تصویر بردار میباشید حتما دوربین کانن ۷۵۰D تهیه کنید

دوربین عکسبرداری شرکت کانن D750 جزو بهترین مدل های نسبتا به روز شرکت کانن به شمار میرود که در فوریه ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد. این مدل عکسبرداری پیشرفته در تولیدات سه عددی شرکت کانن در بین دو دوربین ۷۰۰D و ۸۰۰D جای می گیرد.

کیفیت ۲۴ مگاپیکسلی

مدل دوربین شرکت کانن ۷۵۰D از یک حسگر ۲۴ مگاپیکسلی APS-CMOS به همراه حسگر  میزان اندازه گیری نور ۷۵۶۰ مگاپیکسلی RGB-IR بهرمند میشود که در مقایسه با هم رده های پیششین خود مانند مدل دوربین شرکت کانن ۷۰۰D که ۱۸ مگاپیکسل داشت و از حسگر میزان نور قدیمی تر بهره برد اختلاف رزولوشن قابل ملاحظه ای دارد.

پردازشگر digic 6

از مزیت های تهیه دوربین ۷۵۰D این است که این مدل از یک پردازشگر digic 6 هم بهره مند است که مدل دوربین شرکت کانن ۷۵۰D را از گذشتگان خود جلو خواهد انداخت.

نمایشگر تاچ چرخان

از مهم ترین امکانات معمول دوربین عکسبرداری کانن ۷۵۰D که امکان ندارد بشود از آن گذر کرد وباید به نمایشگر تاچ و قابل چرخش آن نیز دقت بیشتری کرد که کار با دوربین را برای تصویربرداران خیلی ساده و نیز بسیار  با کیفیت تولید شده است.

این نمایشگر تاچ قابل حرکت با بهره مندی از امکان فوکوس خودکار دوگانه یا هایبریدی داخل دوربین تعبیه شده است، وضوحی بسیار با دقت و تحت کنترل تصویریردار را تقدیم میکند که به واسطه این امکان در حین تصویرداری روی هر نقطه ای از تصویر وضوح کنید، جدا از اینکه جلوی قاب قرار دارد یا در انتهای قاب.

بالاخص در حفظ وضوح و دنبال کردن سوژه های قابل حرکت در حین تصویربرداری، این مدل از دوربین جزو برترین امکانات دوربین های عکسبرداری DSLR میان رده را در اختیار کاربران قرار می دهد.

تصویربرداری با دوربین کانن ۷۵۰D در live view mode

قابلیت زیاد دوربین کانن برای تصویربرداری زمانی مشخص خواهد شد که در حالت live view شروع به تصویبرداری خواهید کرد. در این حالت فاکتورهای که در دوربین های پیشین نیز موجود نبوده به مدل دوربین اضافه شده است تا تصویربرداری با دوربین عکسبرداری شرکت کانن ۷۵۰D را به زیبا ترین تجربه شما بدل کند.

برای تصوربرداری از جشن ها و یا تصویربرداری های حیات وحش و ورزشی، دوربین شرکت کانن ۷۵۰D بهترین انتخاب با کیفیت و عالی است.

از دیگر امکانات این مدل از  دوربین در حین تصویربرداری عمیق نشان دادن میدان سینمایی است که درست می کند و عکس هایی مهیج کننده ضبط خواهد کرد.

از لحاظ عکسبرداری هم کیفیت دوربین کانن ۷۵۰D در فرمت jpeg کیفیتی بسیار بالا و قابل قبول است اما در عکسبرداری با فرمت RAW حتما آن میزان از پویایی رنگ را که منتظرش هستید را تقدیم شما نخواهد کرد.

اگر حوزه کار شما بیشتر بر عکسبرداری از شخصیت های قابل حرکت تمرکز دارد ، امکان دارد میزان پویایی رنگ دوربین کانن ۷۵۰D برای شما خیلی منحصر بفرد نباشد و چه عالی خواهد شد که از مدل های دسته بندی بالا اشتفاده کنید.

با اینکه باید دقت کنید که از یک مدل دوربین پیشرفته  بهره مند هستید و این سخن به معنی آن نیست که کیفیت عکس های خوبی را در فرمت RAW به شما نخواهد داد.

از دیگر امکانات عالی دوربین کانن ۷۵۰D به نسبت مدل ۷۰۰D و هم رده هایش سیستم وضوح ۱۹ نقطه ای آن میباشدکه در مقابل سیستم های فوکوس خودکار ۹ نقطه ای پیش از خود حرکت قابل توجه ای به شمار میرود و وضوح دقیق تری را ایجاد خواهد کرد. تعداد نقاط وضوح بیشتر این دوربین در عکسبرداری طبیعت بسیار کارایی دارد.

ولی اگر تصمیم دارید به محدودیت بودن این مدل از دوربین عکاسی کانن ۷۵۰D بصورت کم تری اشاره کنیم علاوه بر محدودیت پویایی رنگ در فرمت RAW ، میشود از پایین بودن سرعت عکسبرداری پشت سر هم که در این مدل از دوربین ۵ فریم بر ثانیه است اشاره کرد. در مدل های به روز تره شرکت کانن مانند ۸۰D این سرعت به هفت فریم بر ثانیه می رسد.

درباره تعداد نقاط وضوح اگرچه این مدل از دوربین شرکت کانن ۷۵۰D از هم رده های پیشین خود خیلی به روز تر است ولی نسبت به دوربین های پیشرفته تر نقاط وضوح و فوکوس متقابل پایینی را پوشش خواهد داد.

پوشش منظره یاب دوربین عکسبرداری شرکت کانن ۷۵۰D که ۹۵%  است و سپس می تواند نقطه ضعفی در مقابل مدلهای به روز تر مثل شرکت کانن ۸۰D که ۱۰۰%  پوشش منظره یاب دارند به شمار میرود.

یک مدل کاملا حرفه ای و پیشرفه 

ولی جدا از اینکه این صحبت هایی که ذکر شد، دوربین مدل کانن ۷۵۰D یک دوربین عکسبرداری پیشرفته با ویژگی های متفاوت برای عکسبرداری و تصویربرداری است که معمولا به نسبت هزینه دوربین ۷۵۰D که دارد ارزشی زیاد را در اختیار کاربران قرار می دهد. با در اختیار داشتن این مدل از دوربین شرکت خیال شما راحت است که یک دوربین عکسبرداری پیشرفته در اختیار دارید که با آن می شود در هر سبکی به عکسبرداری پرداخت و یا تصویربرداری کرد.

نکته بسیار مهم این است که از امکانات وای فای و NFC این دوربین نباید گذر کنیم که امکانات زیادی را برای منتقل کردن عکس هایمان به دستگاه های دیگر مانند موبایل و لپ تاپ فراهم کرده است.

لوازم و تجهیزات جانبی دوربین عکاسی کانن Canon 750D

باطری لیتیوم LP-E17، شارژر، درپوش بادی، لاستیک منظره یاب، بند قابل حمل دوربین برای عکاسان، لوازم و امکانات جانبی این مدل از دوربین عکاسی کانن Canon 750D است.

جنس لنز دوربین عکاسی کانن Canon 750D

لنز کیت این مدل از دوربین کمپانی کانن Canon EF/S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM میباشد. این لنز با داشتن امکان  Movie Servo AF است. Movie Servo AF امکان خصوصی سازی شرکت کانن میباشد که با کمک آن میشود در زمان تصویربرداری، وضوح اتوماتیک پشت سر هم، صدای کم، دقیق و بسیار سریع را شروع کرد. عدم وجود این امکان در نسخه های پیشین لنز‌های شرکت کانن به دلیل ضبط شدن صدای وضوح در تصویرها، به شدت برای عکاسان آزار دهنده بود است. شرکت کانن از نسل بروز CPU‌ های خود در این لنز بهره میبرد. که فوکوس هایی بسیار نرم و با دقت بالا و صد البته با صدای بسیار پایین انجام میدهند. لنز Canon EF/S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM با رنگ سیاه در اندازه های ۷۵*۶۹ و با وزن ۲۰۵ گرم با جنس بادی پلاستیک به بازار عرضه شد.

جمع بندی نهایی و سخن پایانی  در مورد دوربین عکاسی کانن Canon 750D

بعد از منتشر کردن دوربین های DSLR در شرکت کانن متداول یک سخن مطرح میشد، آن هم این است که این برترین DSLR سطح متوسط است که تا به‌ حال طراحی شده است، اما برای اولین بار است که حقیقتا این سخن صدق می‌کند. دوربین دیجیتال شرکت کانن ۷۵۰D جزو برترین های شرکت کانن به شمار می رود. عکس هایی با کیفیت ۲۴ مگاپیکسل، تصویرهای با کیفیت  Full HD با شرعت ۳۰ فریم بر ثانیه، پردازشگری از جنس DIGIC 6 ، امتیازات عالی این مدل از  دوربین به شمار میرود. در مجموع Canon EOS 750D ، یکی از برترین دی اس ال آر های سطح متوسط شرکت کانن میباشد و تیه این مدل از دوربین شرکت کانن ۷۵۰D را به شما پیشنهاد می کنیم.

تماس با نمایندگی

این مقاله را بخوانید
دوربین بدون آینه کانن EOS R Kit 24-105mm