تحلیل و نقد دوربین عکاسی کانن مدل EOS 800D

خرید دوربین عکاسی کانن EOS 800D : شرکت کانن در فوریه‌ی سال ۲۰۱۷ از مدل DSLR رده مبتدی به روز خود تحت عنوان مدل 800D رونمایی کرد. دوربین 800D یک مدل DSLR سطح متوسط میباشد و دوربین بعدی 750D به شمار میرود. مانند دیگر مدل های DSLR رده مبتدی، شرکت کانن این مدل را برای دو دسته از کاربران تولید کرده است. ۱. کاربرانی که به تازگی تصمیم دارند به صورت حرفه ای وارد جهان عکسبرداری بشوند. ۲. کاربران که به صورت نیمه حرفه ای تصمیم دارند با یک مدل پر از ویژگی، تصاویرهای بسیار با کیفیت را ثبت بکنند. این مدل مجهز به یک حسگر تصاویر به روز ۲۴ مگاپیکسلی میباشد. این حسگر تصاویر از ویژگی وضوح اتوماتیک Dual Pixel استفاده کرده است که سبب بیشتر شدن سرعت و دقت وضوح اتوماتیک در Live View و تصویربرداری خواهد شد.

تجربه‌ی استفاده

بیشتر علاقه مندان نیمه حرفه ای، ترجیح خواهند داد از مود خودکار دوربین بهره براری کنند. عکسبرداری خودکاری وظیفه است که مدل های رده تازه کار شرکت کانن تا حد زیادی عالی انجام خواهد داد.  این مدل ها قابلیت این را دارند در مود خودکار تا حد خوبی وظیفه وضوح، نوردهی و تراز سفیدی را تنظیم بکنند تا برترین نتیجه بدست بیاید. لازم است دوربین را روی مود عکسبرداری خودکار هوشمند قرار بدهید، به سوی شخصیت نشانه بروید و دکمه‌ی شاتر را بفشارید، تا زیباترین تصاویر را برای شما ثبت بکند.

البته در مود خودکار دوربین 800D علاقه زیادی دارد تا از  از فلاش بالا جهنده بهره ببرد و امکان دارد نتیجه پایانی مطابق انتظار شما نباشد. از پیچ تنظیم بالای دوربین میشود انتخاب کرد که فلاش در مود خودکار در حال قرار نگیرد، اما مشکل این است که دوربین 800D به جای اینکه ISO را بیشتر کند ترجیح خواهد داد تا از سرعت‌های شاتر کمتر بهره ببرد و در نتیجه امکان دارد تصاویر شما تار باشد. اما اصلا جایی نگرانی نیست، در اوایل استفاده از این دوربین موارد پیچیده آن را آموزش خواهید دید.

خرید دوربین عکاسی کانن EOS 800D
خرید دوربین عکاسی کانن EOS 800D

تولید کنندگان اصلی

مدل های خانواده رده مبتدی شرکت کانن جزو پرطرفدارترین مدل های DSLR در جهان میباشد. این مدل های بسیار ظریف میباشند، هزینه پایین و نیز تصویرهای عالی برای شما ثبت خواهد کرد. اما این مدل بی‌رقیب نیز نخواهند  بود. به عنوان مثال شرکت نیکون D5600 نیز دارای حسگر تصاویر ۲۴ مگاپیکسلی میباشد و در کل مدل بسیار خوبی میباشد. دوربین نیکون D3400 نیز مدل بسیار خوبی میباشد. و البته کم هزینه تر، ظریف تر و ویزگی های کمتری نسبت به دوربین‌  D5600 شرکت نیکون دارد. دوربین کانن مدل 800D خواهر و برادرانی نیز دارد که آن‌ها هم قابلیت این را دارند در لیست انتخاب‌های یک مبتدی یا کاربر نیمه حرفه ای به شمار بیاییند. به عنوان مثال اگر در پی ظریف ترین مدل DSLR جهان میباشید، میشو دوربین کانن مدل 200D را انتخاب کرد. یا اگر مدلی را در نظر دارید که کمی نسبت به خرید دوربین عکاسی کانن EOS 800D ویژگی های زیادتری را دارا باشد ، دوربین کانن 77D انتخاب بسیار خوبی میباشد.

نتیجه‌گیری

به همان شکل که در اول این مقاله عنوان کردیم، مدل های DSLR رده مبتدی شرکت کانن به صورت دائمی گزینه های قابل اطمینانی برای خرید دوربین میباشد. این مدل ها تعادل بسیار عالی در بازی هزینه ، ویژگی، کیفیت و زیادی خدمات پس از فروش برقرار هستند. با اینکه که با ورود موبایل های با هوش بالا در بازار و حرفه ای شدن دوربین آن‌ها مدل های عکسبرداری کامپکت به ندرت محبوبیت خود را نزد مردم از دست خواهند داد. ، اما مدل های DSLR رده مبتدی موفق شده اند تا حدی زیادی نامدار بودن خود را در بین کاربران محفوظ دارند. 
این مقاله را بخوانید
مشخصات دوربین‌ کانن EOS 90D