دوربین کانن XC15

دوربین کانن XC15 را میشود جزو مدل های بینظیر برای کنار زدن خلا میان مدل های تصویربرداری و عکسبرداری DSLR شرکت کانن قلمداد کرد. این مدل با ابعاد و وزن مدل های DSLR با داشتن قابلیت های پیشرفته تصویربرداری یک مدل به روز میباشد و میشود از آن در انجام کارهایی تصویربرداری مثل سریال سازی و فیلمبرداری مستند  نیز بهره برد.

این مدل با داشتن یک سنسور ۱ اینچی CMOS با کیفیت ۱۲ مگاپیکسل میباشد و میشود فیلم های UHD 4K را با میزان سرعت ۳۰ فریم درثانیه فیلمبرداری کرد. در کنار این قابلیت ثبت فیلم ها  Full HD 1080p حرکت آهسته با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه هم در این مدل گنجانده شده است. تصاویری ۴K با نرخ اطلاعات ۳۰۵ مگابایت بر ثانیه با کدک ۸ بیتی ۴:۲:۲ بر روی رم  SD این مدل قابلیت ثبت دارد. این مدل به طور شگفت انگیزی از هر دو نوع کارت حافظه SD و CFast پشتیبانی خواهد کرد.

دوربین کانن XC15
دوربین کانن XC15

بر عکس مدل های دوربین DSLR، لنز دوربین کانن XC15 به حالت یک راست با بادی تولید میشود و قطعا نمیشود این مدل را با لنز های بعدی تغییر داد. لنز روی این مدل با داشتن فاصله نقطه گذاری ۸٫۹ تا ۸۹ میلی‌متر میباشد که روی سنسور ۱ اینچی این مدل فاصله نقطه گذاری متعادلی ۲۷٫۳ تا ۲۷۳mm در یک دوربین ۳۵mm را به معرض خواهد گذاشت. بر روی لنز این دوربین دو رینگ سوا برای مدیریت هر چه بیشتر وضوح و قابلیت بزرکنمایی نیز تعبیه شده است. و در عین حال قابلیت این را دارد به طور اتوماتیک هم وضوح بکند.

دوربین کانن XC15 قابلیت این را دارد مشابه دوربین های DSLR نیز عکسبرداری کرده و تصاویر را روی رم SD داخل خود ثبت بکند. جدبرداشتن رم از موقعیت محل ثبت فیلم ها ۴K از تصاویر ۱۰۸۰p و عکس ها، به خاطر محفوظ نگه داشتن تصاویر میباشد.

دوربین کانن XC15
دوربین کانن XC15

با اینکه MA-400 قطعا برای مدل کانن C300 Mark II تولید میشود، ولیکن در دوربین کانن XC15 به همراه یک شارژر میکروفون MA-400 نیز روانه بازار خواهد شد. و از درگاه های صدای XLR نیز حمایت خواهد کرد. این شارزر قابلیت این را دارد برای گزارش دادن فیلم ها با یک سوژه  قابل استفاده واقع شود. و خود به همراه یک کابل منحصر بفرد به دوربین اتصال گردد. شلرژر MA-400 بعد از قرار گرفتن روی کفشک بالای این مدل، قابلیت لحاظ کردن یک میکروفون و دو ورودی صدای جداگانه را به فیلم برداران خواهد داد.

از آنجا که این مدل از قابلیت های بروز ثبت صدا با ویژگی XLR را به فیلم بردار خواهد داد، تنظیم صدای بروز در  صدا برداری به این مدل اضافه شده است و بیشتر برخی از منو‌های پیشین دوربین نیز برای خمایت از قابلیت های بروز آن، تغییر خواهد کرد. در حال حاضر در این تنظیم ها قابلیت های برای نمایش بسیار دقیق صداها اعبیه شده است که میشود همانند یک متخصص صداهای ورودی را مدیریت و ثبت کرد. قابلیت های صدابرداری پیشرفته در دوربین کانن XC15 جزو  با اهمیت ترین قدمهای رو به جلو این مدل نسبت به مدل های پیشین خود یعنی XC10 میباشد که با فقط یک جک ورودی صدای ۳٫۵mm بسیار محدود به نظر خواهد رسید.

این مدل به اندازه لازم جمع و جور میباشد که قابلیت حمل و نقل این دوربین را بسیار راحت خواهد کرد و به ابعاد بزرگ است که بتوانید مانند یک مدل پیشرفته آن را مدیریت بکنید. دستگیره‌ این مدل که نقطه تمایز آن از یک مدل DSLR معمولی میباشد، قابلیت ضبطثبت با یک دست را آماده خواهد ساخت. و لزوما هر چیزی که مورد نیاز شما باشد  به سادگی در مقابل دستان فیلم بردار قرار خواهد گرفت.

دوربین کانن XC15
دوربین کانن XC15

صفحه نمایش تاچ در عقب این مدل قابلیت این را دارد تا  بالا تا شود تا شما عزیزان بتوانید در زاویه های غیر مقابل هم به سادگی کار بکنید.

مانند مدل دوربین C300 MK II، در این مدل هم  سه حالت سرعت عکسبرداری منحصربفرد حذف فلیکر یا پرش نورهای فلورسنت تولید شده است. همین الان میشود در زمان تصویربرداری زیر نورهایی که با فرکانس ثابتی منعکس میشوند، فیلم های بدون پرش ثبت کرد. 

ویژگی به روز بعدی که به دوربین کانن XC15 اضافه شده یک مود گامای به روز به اسم Highlight Priority میباشد که موثر بودن مانند به HDR را در خود جایی داده است. Highlight Priority یک مود نمایش خطی روشنایی را تقدیم خواهد کرد که از منظر تنالیته نورها و رنگ‌های ارائه شده مود مشابه به هر چیزی که به واسطه چشم انسان مشاهده میشود را ارائه کرده است.

نمایندگی رسمی کانن در ایران  این مدل را به همه تصویربرداران پیشرفته برای انجام کارهای به شکل تصویربرداری موزیک ویدئو، جشن های عروسی، مستند و سریال سازی تلویزیونی پیشنهاد میکند..

این مقاله را بخوانید
دوربین فیلمبرداری Canon XF205 HD