دوربین بدون آینه کانن EOS R Kit 24-105mm نخستین دوربین فول‌ فریم بدون آینه کانن است که مجهز به طراحی کامپکت و سیستم جدید اتصال لنز به بدنه است؛ و همچنین کانن برای این دوربین لنز های جدید و فوق پیشرفته به طور اختصاصی ساخته است. ایم دوربین به پیشرفته‌ترین ویژگی ها و توانایی های الکترونیکی و اپتیکی کانن مجهز است و یکی از بهترین دوربین های بدون اینه ی کانن است.

دوربین EOS R با استفاده از یک سنسور جدید ۳۰.۳ مگاپیکسلی و پردازشگر جدید Digic 8 بیشترین توانایی ها علاوه بر کیفیت بالای عکس های خود در دوربین دارد.  یکی از این ویژگی ها افزایش ایزوی خام تا ۴۰۰۰۰، تصویر‌برداری پی‌در‌پی تا ۸ فریم بر ثانیه و فیلم‌برداری UHD 4K است.

دوربین بدون آینه کانن EOS R Kit 24-105mm

سنسور دوربین بدون آینه کانن EOS R Kit 24-105mm

به غیر از این‌ها سنسور دوربین EOS R دارای قابلیت Dual Pixel است که با استفاده از ۵۶۵۵ نقطه فوکوس روی سوژه ی مورد نظر با دقت بالاتر و سرعت بیشتری فوکوس میکند این سیستم هوشمند در این دوربین در فیلم برداری هم کارکرد بی نظیری دارد و برای فیلم‌برداری با رزولوشن UHD 4K نیز استفاده شده است.

یکی دیگر از ویژ گی های جذاب این دوربین لرزشگیر داخلی ان را میتوان گفت که تاثیرات لرزش دوربین را در هنگام فیلم‌برداری به حداقل ممکن کاهش می‌دهد. برای دسترسی به عمق رنگی بیشتر در فیلم‌برداری نیز کانن در این دوربین را به گونه‌ای طراحی کرده که بتوان از آن خروجی ۱۰ بیت 4:2:2HDMI گرفت و تصاویر را با بهرگیری از یک رکورد اکسترنال ضبط کرد.

این مقاله را بخوانید
دوربین دیجیتال کانن 90d

خط جدیدی را برای تولید لنز‌های سازگار با دوربین‌های فول‌فریم بدون‌آینه خود راه‌اندازی کرده و EOS R اولین دوربینی است که با این سیستم سازگار است. مانت RF به خاطر وجود قطر دهانه ۵۴ میلی‌متر و فاصله فلنج ۲۰ میلی‌متر کانن میتواند تا لنز‌هایی سریع‌تر (با بازشدگی دهانه دیافراگم بیشتر) و همین طور سایزهای کوچک‌تر تهیه می کند. و همچنین این مانت مجهز به یک اتصال الکترونیکی ۱۲ پینی می‌باشد که میتواند اطلاعات را انتقال دهد و کارکرد پیچیده فوکوس کانن را امکان پذیر می‌کند.و از سوی دیگر قابلیت این را دارد که با استفاده از مبدل‌های مناسب کانن، لنز‌های RF و EF-S کانن را نیز به بدنه دوربین وصل کند.

دوربین بدون آینه کانن EOS R Kit 24-105mm

ویژگی های عکاسی
حداقل سرعت شاتر 30 ثانیه
حداکثر سرعت شاتر 1/8000 ثانیه
فلاش داخلی ندارد
نصب فلاش خارجی بله
سرعت عکاسی پیاپی 8 فریم در ثانیه
تایمر اتوماتیک 2 یا 10 ثانیه