تفاوت Raw و Jpeg : تصویرهای Raw  یا JPEG، عکاسان بیشتر از کدام یک از فرمت های پیش روی خود بهره میبرند؟ به یقیت تا به امروز از خود پرسیده اید که آیا قطعا باید از تصویرهای Raw بهرمند بشوید یا خیر.

در حقیقت، چنانچه پس از زمان زیادی میباشد که به عکسبرداری مشغول هستید، قطعا هنوز پاسخی برای این پرسش نیافته اید. ما پاسخ آن را با شما در میان خواهیم گذاشتیم و آن بهره مندی از تصویرهای Raw در تمام زمینه ها میباشد.

پرسش های بدیهی در مورد عکسبرداری به شکل Raw

اغلب اوقات از من سوال می‌شود که چرا باید به جای عکاسی با فرمت JPEG به صورت Raw عکاسی کنیم و مزیت‌های هرکدام از این دو فرمت چیست. به نظر می‌رسد این سردرگمی ناشی از کاری است که دوربین با هر تصویری بعد از فشار دادن کلید شاتر انجام می‌دهد. مردم همچنین تعجب می‌کنند که چگونه این امر در عکس نهایی آن‌ها تاثیر می‌گذارد‍.

در این مطلب، ما به پرسش های که زیاد درباره عکسبرداری به شکل Raw در برابر JPEG از نمایندگی رسمی کانن سوال شده است جواب خواهیم داد و ممکن است ما شما را متقاعد خواهیم کرد که عکسبرداری به شکل Raw برترین گزینه ممکن برای عکاسی میباشد

Raw مخفف چه چیزی است

این مهم‌ترین سوالی نیست که از ما پرسیده می‌شود. ولی این اولین چیزی است که باید شفاف سازی شود. یک تصویر Raw حاوی تمام اطلاعات خام صحنه‌ای است که شما ثبت می‌کنید. به نوعی در طول سالها عکاسان حرفه‌ای به این نوع تصاویر، عکس‌های RAW می‌گفتند.