تجهیزات ضروری عکاسی شامل چه موارد میباشد؟ بنده به شخصه با همه موارد این لیست تجربه کاری خوبی داشتم و استفاده از تمامی این لوازم رو به شدت به شما عزیزان پیشنهاد میکنم.

در ادامه با ما همراه باشید تا با هم به صورت کلی یا لوازم مورد نیاز عکاسی آشنا بشیم.

۱-کیف مخصوص دوربین

اولین موردی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است برای تجهیزات ضروری  عکاسی کیف مخصوص دوربین میباشد.چنانچه جزو کاربرانی هستید که با دوربین خود به مکان های مختلف سفر میکنید بودن این مورد از مهم ترین لوازم جانبی دوربین محسوب میشود.

۲- اپلیکیشن های عکسبرداری

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از زمینه‌ها و شخصیت های متفاوت عکسبرداری میکنید، پس به یقین لایت روم برای شما و عکسهایتان بسیار کارکرد بینظیری خواهد داشت.

استفاده کردن از کلمات کلیدی در این نرم افزار تا حد زیادی به شما کمک خواهد کرد، نرم افزار ادیت عکس جزو مهم ترین تجهیزات ضروری در عکاسی میباشد.

چنانچه شما یک ادیتور خیلی حرفه ای هم نباشید میتوانید با کمک این نرم افزار نوردهی,شفافیت و کنتراست روی تصاویرتان را به خوبی و به راحتی مدیریت بکنید.

۳-‌حافظه اکسترنال

هر زمان که عکس هایتان را به رایانه منتقل میکنید بدونشک باید داخل یک هارد نیز کپی بکنید تا هم بحث گرفتن بکاپ را رعایت کرده باشید همچنین از بالا بودن کیفیت تصویرهایتان و میزان حجم بالای عکس ها موجب پر شدن درایو های رایانه شما نشود. 

۴- کارت حافظه خوان یا رم ریدر

اگر اطلاع نداشتید خدمت شما عنوان میکنیم که انتقال تصاویرها از خود دوربین به رایانه با کندی پیش خواهد رفت برای از بین بردن این ضعف میتوانید از وجود یک رم ریدر یا کارت حافظه خوان استفاده بکنید.یک رم ریدر نه فقط یکی از اساسی ترین تجهیزات عکاسی میباشد، بلکه یکی از پر کاربردترین لوازم نیز شناخته میشود.

۵- ریم ریدر زاپاس

عکسبرداری قابلیت این را دارد تا پس از مدتی حافظه رم شما را اشغال بکند و د مقابل هر چه لنز شما بزرگ تر باشه حجم عکس های شما تا میزان زیادی بالا خواهد بود. تصویرهای با حجم بالا نیاز به فضای زیادی میخواهد پس تا دیر نشده به تهیه کردن یک کارت حافظه زاپاس اقدام بکنید.

۶- منبع تغذیه زاپاس

وقتی که دوربین مورد علاقه خود را تهیه کنید، فقط با یک منبع تغذیه شرکت کانن برای شما در نظر گرفته است. زمانی که تصمیم دارید به یک مسافرت دراز مدت بروید و زمان زیادی ار پریز برق دور بمانید، منبع تغذیه زاپاس بسیار ضروری به نظر میرسد. ولی در نظر داشته باشید میکند. این نکته را در نظر داشته باشید که منبع تغذیه زاپاس برای علاقه مندان به عکسبرداری از طبیعت بسیار حیاتی میباشد.

۷-تمیز کننده سنسور

وقتی که کار به تمیز نگه داشتن سنسور برسد دوربین خود را قطعا به یک متخصص بسپارید,ولی اگر مسئله صرفا با تمیز کننده حل بشود دیگر نیازی به متخصص نخواهد بود. برای در امان ماند و تمیز کردن گرد و خاک ، پیشنهاد میکنیم از یک Air Blaster استفاده بکنید. این تمیز کننده بسیار فوق‌العاده میباشد و نیز هزینه بالایی نیز ندارد.

۸- لنز پاک کن

تمیز نگه داشتن دائمی لنز از مهمترین موارد شروع پیش از عکسبرداری میباشد. لنز پاک کن‌ها یک بار مصرف و با هزینه پایین عرضه میشود. و نیز میشود از آنها برای تمیز کردن فیلتر هم استفاده میشود.

این مقاله را بخوانید
عکاسی زیر آب با موبایل