تجهیزات ضروری عکاسی بخش دوم

۹- کارت خاکستری

بدون شک علاقه مندان به عکاسی پروسه مهیا کردن درست وایت بالانس تصویرهایشان را به خوبی آموزش دیده اند . بهره برداری از یک کارت خاکستری مهمترین و با دقت ترین روش برای انجام این کار میباشد.

۱۰- فیلتر پلاریزه

فیلترهای پلاریزه جزو برترین و پر اهمیت ترین لوازم عکاسی میباشد. 

یقین داشته باشید که اندازه لنز خود را تهیه کرده اید. و مطمئن باشید که چه نوع فیلتری استفاده میکنید، خطی یا دایره‌ای.

فیلتر‌های خطی گاها موجب گیج شدن وضوح اتوماتیک مدل های میشود که هم اکنون در باار وجو دارند.

۱۱- گیره دوربین

وقتی که تصمیم ندارد دوربین خود را بر گردن خود قرار بدهید و یا آویزان کنید، یا اینکه با به بدست گرفتن دوربین احساس راحتی نمیکنید ، گیره دوربین کارآمدترین ابزار ممکن میباشد.

به کمک یک کانکتور که به صفحه سه پایه و زیر مدل دوربین مورد نظر شما متصل خواهد شد،و از دوربین شما حفاظت لازم را انجام خواهد داد. 

این کانکتور به یک نگه‌دارنده تبدیل خواهد شد و به بند دوربین یا بند کیف دوربین متصل میشود.

با این ابزار، عکسبرداری برای شما به حالتی ساده و مهیج مبدل خواهد شد.

۱۲- کنترل

مهمترین علت اینکه ممکن از شما از ریموت استفاده کنید این میباشد که علاقه ندارید در زمان فشردن دکمه شاتر دوربین شما بلرزد.

زمانی که به عکسبرداری در شب علاقه مند باشید. ممکن است دوربین شما مدت زمان بالایی بر روی سه پایه قرار بگیرد  وقتی که تصویرها Long-Exposure را ثبت میکنید، کمترین تحرکت هم قابلیت این را دارد تا تصویرهای شما تار ذخیره شوند.

۱۳- سه پایه

یکی دیگر از قسمت های هم در عکسبرداری و لوازم دوربین سه پایه میباشد. با یک سه پایه نیز میشود تصویرهای نوردهی دراز مدت مهیجی میتوانید ذخیره بکنید و همچنین ثبات را به بقیه عکسهایتان تقدیم بکنید تا دیگر شاهد تاریک شدن تصویرهایتان نشوید.

۱۴- بند دوربین

تصور کنید که در حال ثبت یک تصویر بینظیری از  منظره میباشید و علت خستگی به وجو امده از نگه‌داشتن دوربین دست های شما  درد میکند و ممکن است دوربین از دست شما به زمین بیوفتد. فاجعه میشود نه؟ ولی با بند دوربین به هیچ عنوان نگران این موضوع نباشید.

بند دوربین ابزاری میباشد  که به دوربین متصل خواهد شد و میشود با بهره مندی از آن دوربین را به گردنتان متصل بکنید. اگر بند دوربین موجود ندارید جزو بهترین تجهیزات ضروری برای عکاسی میباشد.

۱۵- فرستده/گیرنده فلاش

اگر میتوانید هرینه خریدن یک گیرنده/فرستنده فلاش را پرداخت کنید، بهترین راه ممکن برای تجربه عکاسی با فلاش را تجربه خواهید کرد.شما با این ابزار می‌توانید افکت‌های مهیج بسیار زیبایی را تولید بکنید.

۱۶- نگه دارنده کارت حافظه

نگه‌دارنده کارت یک هدف مهم دارد: امن نگه داشتن کارت حافظه دوربین.  این ابزار قابلیت محفوظ نگه داشتن از هرچیزی که درونش میگذارید را دارا میباشد، مثل کارت‌های CF، کارت‌های SD و کارت‌های Micro SD.

۱۷- فلاش

فلاش‌های خروجی تا حد زیادی عملکرد خوبی دارد و قابلیت این را دارند به عکس های شما یک حالت حرفه ای اضافه بکنند. اگر روش بهره برداری از آن را اموزش ببینید متوجه خواهید شد که فلاش نه فقط موجب مصنوعی شدن تصویرها نخواهد شد، بلکه موجب طبیعی‌ شدن آن نیز خواهد شد.

فلاش اکسترنال کانن Speedlite 430EX il برای آغاز این امر انتخاب خوبی میباشد. از این فلاش در کنار فرستنده/گیرنده فلاش برای برترین نتیجه بهره برداری بکنید.

۱۹- لنز کانن EF 50m f/1.8 STM

این مدل به حدی محبوب میباشد که معمولا در کیف هر علاقه مندی پیدا خواهد شد، این مدل در وبسایت آمازون با نظر ۲۰ هزار نفر امتیاز ۴٫۸/۵ را به دست آورده.

لنز EF 50mm f/1.8 STM یک مدل عالی میباشد که به شما قابلیت گرفتن تصاویر به شدت خوبی را به نسبت لنزهای کیت بی کیفیتی که به همراه دوربین دریافت می‌کنید دارد.

و نیز از نظر دیافراگم نیز به شما کمک خواهد کرد، با ویژگی تنظیم دیافراگم تا عدد f/1.8 در محیط های نوری پایین برترین کارایی را دارد و این لنز را به یکی از تجهیزات ضروری برای عکاسی بخش دوم مبدل شده است.

به شدت خرید این لنز را توصیه می‌کنم چون هم ارزان است و هم موثر. البته مراقب باشید، زمانی که تاثیر این لنز در کیفیت را مشاهده کردید تازه شروع عادت شما در خریدن لنزهای جدید است.

تجهیزات ضروری عکاسی بخش اول

این مقاله را بخوانید
مفهوم فوکوس در عکاسی