برترین لنزهای کانن برای عکاسی معماری چیزی بالاتر از ثبت تصویر شخصیت های شما در درون قاب میباشد. زمانی که شخصیت شما نمای خارجی برج است به نوع دیگری از لنزها نیازمند میشوید.

 ولی در مقام یک محصل، طبیعی میباشد که برای خرج کردن و خرید کردن مقداری با احتیاط عمل بکنید. لنزهای عالی کم هزینه نمیباشند و تهیه یک لنز که موجب تمام شدن پول شما بشیود بسیار سخت میباشد. ولی در این مقاله برترین لنزهای کانن برای عکاسی معماری را خدمت شما معرفی میکنیم.

 • Canon TS-E 45mm f/2.8

Canon TS-E 45mm f / 2.8 لنزی نمیباشد که شما آن را کم هزینه تصویر بکنید و هزینه خرید آن 1400 دلار میباشد. ولی با این مقدار هزینه، کیفیت تصاویر بدون عیب و بدون نقص را ثبت خواهید کرد و جزو برترین لنزهای کانن برای عکاسی معماری میباشد. ولی به یاد بسپارید که این لنز سطح تازه کار نمیباشد. چنانچه هم اکنون مسیر خود را در عرصه دوربین های DSLR و روش ثبت تصویرهای بینظیر دریافتید، این لنز بسیار برای شما مناسب میباشد. این یک لنز فوکوس دستی ldfhan و به شما ویژگی را خواهد داد با وضوحی که علاقه دارید تصویر ثبت بکنید.

دیافراگم 45 میلی متری f / 2.8 به شما این قابلیت را خواهد داد تصویرهای پانورامای مهیجی با زوایایی خیلی گسترده ثبت بکنید. با این کار میشود یک برج خیلی عریض یا درون ساختمان را در یک تصویر کامل ثبت بکنید. اعوجاج هم کاهش پیدا میکند، پس نمیشود سوژه هایی را در عکس فشرده یا کشیده بکنید تا مناسب باشد.

با وجود هزینه 1400 دلاری این یک مدل کم هزینه نمیباشد، ولی مقدار کیفیتی که شما به دست می آوردید چیزی پایان تر از خارق العاده نخواهد بود. چنانچه درباره عکاسی معماری خود جدی میباشید و راه خود در رابطه با دوربین DSLR پیدا کرده اید، پس این لنز مناسب شما میباشد.

نکته های مثبت:

 • تصویرهای پانورامای بینظیر با اعوجاج پایین ثبت خواهد کرد
 • کیفیت تصاویر بینظیر
 • یک چشم انداز بسیار طبیعی به شما تقدیم خواهد کرد

نکات منفی:

 • قیمت 1400 دلاری آن برای دانشجوها چیزی بیشتر از گران است.
 • Canon TS-E 90mm f.2.8 Tilt-Shift

این نخستین لنز تیلت شیفتی میباشد که شرکت کانن تا الان عرضه کرده است. اگرچه شرکت کان بیشتر از این نوع لنز تولید کرده است، لنز Canon TS-E 90mm f / 2.8 کماکان برترین کارایی لنزهای تیلت شیفت تا الان را با خود به همراه خواهد داشت و به نظر نمیایید که به سرعت تغییر بکند.

این یک لنز با تیلت شیفت میباشد و صرفا به وضوح دستی محدود خواهد شد. از نکات مثبت این امر این میباشد که شما توانایی آن را خواهید داشت تا مطابق با ترجیحات خود وضوح بکنید و در تصویرهای خود مناظری خیلی طبیعی و دلنشین را ثبت بکنید.

چنانچه اهل عکاسی ماکرو میباشید، این لنز هم به خوبی به شما یاری خواهد رساند و شخصیت ها را از فاصله های نزدیک به وضوح خیره کننده تبدیل میکند. اگر تصمیم گرفته اید از جزئیات و تزئینات کوچک روی برج ها بهره برداری بکنید، این لنز مناسب شما میباشد.

با قیمت 1400 دلار کم هزینه نمیباشد، ولی به هر دلیلی بالاترین کارایی لنزهای تیلت شیفت شرکت کانن را داشته باشید. چنانچه شما به برترین کیفیت تصاویر نیازمند هستید و شیفته فوکوس تصویرهای خود به شکل دستی میباشید، این لنز برای شما مناسب میباشد و یکی از برترین لنزهای شرکت کانن برای عکسبرداری معماری محسوب میشود.

نکات مثبت

 • چشم انداز طبیعی و تازه به لطف فوکوس دستی آسان
 • تصاویر پانوراما، تحریف بسیار کم سوژه‌ها عالی هستند
 • کیفیت تصویر خیره کننده برای عکاسی ماکرو
 • کنتراست و اشباع عالی در تصاویر

نکات منفی

 • لنزی نیست که برای افراد مبتدی مناسب باشد، مخصوصا با قیمت 1400 دلاری
 • Canon EF 1.4x III Extender

Canon EF 1.4x III Extender بین بادی دوربین و یک لنز استاندارد نصب خواهد شد. غایت مهم تولید کننده این میباشد که فواصل کانونی لنز را 1.4 برابر بیشتر بشود. این مسئله به عکاس آزادی زیادی خواهد داد زمانی که در محیط مجازی عکاسی میکنید و دیگر با بردن تمامی لنزهای خود را در هر مکان و هر وقت که تصمیم دارید راحت نمیباشید.

فواصل کانونی افزوده شده به شما این قابلیت را خواهد داد تا شخصیت را مقاومتر تنظیم بکنید، پس، در زمان انجام عکسبرداری وابسطه بر معماری یا ماکرو، دلیل بینظیری خلق خواهد کرد که چرا میبایست در کنار خود داشته باشید.

به خاطر بسپارید که از شخصیت های در حال حرکت عکاسی نمیکنید، چرا این مسئله سبب پایین آمدن قابل توجه کیفیت تصاویر خواهد شد. به این خاطر که یک عنصر اضافی برای رد شدن نور وجود خواهد داشت.

ولی با قیمت 430 دلار، این یک دلیل مهیج برای هر لنز عکاس میباشد. چنانچه دانشجو میباشید و هزینه لازم برای خرید در لنزهای پر هزینه را در اختیار ندارید، این مسئله ممکن است به شما یاری برساند تا فواصل کانونی و تنگی زیادی در تصویرهای خود به دست بیاورید.

نکات مثبت

 • با قیمت 430 دلار ارزان تر از خرید لنز پیشرفته کاملاً جدید است
 • EF 1.4x III تصویر را به خوبی فشرده می‌کند و در نتیجه تصاویر عالی با کنتراست خوب حاصل می‌شود

نکات منفی

 • جایگزین واقعی برای لنزهای سطح بالا نیست
 • Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Lens

لنز Canon EF 70-200mm f / 2.8 IS II USM یکی از پر هزینه ترین لنزهای کیت دوربین های عکاسی میباشد. ولی با این هزینه، شما منتظر تصویرهای زیاد و کیفیت طراحی را خواهید داشت.

زمانی که سخن از کیفیت طراحی میشود ، نتیجه خواهد داد. حس های شلختگی نخواهد کرد و از مسافرت های مکرر شما جان سالم به در می‌برد.

ولی قسمتی که می‌درخشد کیفیت تصاویر میباشد. تصویرهای شفاف و غنی از رنگ میباشند. آنها احساس خاموش نخواهند داشت و شما عملا توانای آن را دارید تا احساس کنید که رنگ‌ها در چشم شما ورود کرده است. وضوح خودکار پر سرعت، وضوح روی شخصیت و ثبت تصویرهای مهیج را راحت خواهد کرد.

چنانچه اهل عکسبرداری معماری، ماکرو یا حیات وحش میباشید، این یک گزینه بینظیر میباشد. این سبب خواهد شد که تمامی رنگ‌ها زنده به نظر برسند. البته، لنزهای بسیار پر هزینه تری هست که کار را خیلی عالی تر انجام خواهند داد. ولی نسبت کارایی در قیاس با هزینه این لنز یکی از برترین لنزهای کانن برای عکسبرداری معماری میباشد.

نکات مثبت

 • تصویرهای بینظیر با رنگ‌ها و کنتراست عمیق ثبت خواهد کرد
 • در عکسبرداری معماری، ماکرو و حیات وحش خواهد درخشید

نکات منفی

 • با هزینه 1900 دلار، این می تواند یک خرید مسکل برای دانشجویان و کاربرانی باشد که در پی آغاز عکاسی میباشند.
 • Canon EF 50mm f/1.4 USM Lens

چنانچه در پی یک لنز ظریف، کم هزینه، پر سرعت و سبک میباشید، اکثر علاقه مندان شما را به طرف این لنز حرکت خواهند داد.

ولی این به یک خاطر میباشد. این لنز نسبت به ابعاد و هزینه کارایی بینظیری خواهد داشت. با هزینه 330 دلار، جزو کم هزینه ترین لنزهای این مطلب میباشد و برای آغاز کار عکاسی لنزی بینظیر میباشد.

کیفیت طراحی تا حد کافی استاندارد میباشد. این سبب استرس شما نمیشود، ولی همچنین با چندین بهره برداری در این عرصه از میان نمیرود.

از آنجای که خیلی سبک وزن میبشاد، حمل و نقل آن خیلی آزار دهنده نمیباشد. چنانچه عجله دارید و تصمیم گرفته اید به مسافرت بروید ، می‌توانید آن را درون جیب کت خود بگذارید و دیگر استرس حمل کیف را نخواهید داشت.

با 330 دلار، یک لنز بینظیر دارید، چه یک تازه کار باشید و چه یک حرفه‌ای.

نکات مثبت

 • کوچک، ارزان و کم حجم بودن آن، حمل و نقل را در هر مکانی آسان می‌کند
 • بدون توجه به شرایط، به اندازه کافی خوب عکس می‌گیرد
 • استفاده از آن آسان است

نکات منفی

 • این یک لنز برای حرفه‌ای‌های سخت گیر نیست
 • Canon EF 16-35mm F/2.8L II USM Zoom Lens

لنز Canon EF 16-35mm f / 2.8L II USM Zoom یکی از برترین لنزها در لیست Canon میباشد. با هزینه 1000 دلار، یکی از لنزهای کم هزینه در این مجموعه میباشد.

این یک مدل بسیار حرفه‌ای میباشد و طراحی ساخت آن را نمایان خواهد کرد. این لنز برای تازه کارها تولید نشده است چرا که بیشتر گزینه‌ها و مدیریت های عکاسی برای آنها گیج کننده میباشد.

عکاسی معماری معمولا به لنزی نیاز خواهد داشت که از زوایایی دید عریض عکاسی صورت بگیرد و این مدل به این شکل انجام وظیفه میکند. با این مدل میشود سوژه‌های بسیاری را با محیط کاری کوچک ثبت بکنید. چنانچه معمولا خود را در محیط های تنگ تصور میکنید و در پی عکس عالی و استاندارد میباشید، این لنز برای شما عالی است.

ولی به یاد بسپارید که این خیلی استاندارد و مورد استفاده افراد مبتدی نخواهد بود. پس چنانچه قبلاً تجربه عکاسی داشته اید، این لنزی میباشد که از انتخاب آن خوشحال میشوید.

نکات مثبت

 • لنز عالی برای عکاسی معماری، به خصوص در محیط های تنگ
 • بدون اعوجاج و انحراف، از تصویرهای با زاویه دید عریض استفاده می‌کند
 • کیفیت ساخت سخت، اعتماد را ایجاد می‌کند
 • می‌تواند به عنوان بخشی از یک کیت یا یک لنز تنها کار کند که همه کارها را به همان اندازه خوب انجام می‌دهد
 • کادرها را برای ثبت سوژه عالی به خوبی فشرده می‌کند

نکات منفی

 • از آنجایی که قابلیت‌های آن می‌تواند گیج کننده باشد، مناسب افراد مبتدی نیست.
 • Canon TS-E 17mm f/4L Tilt-Shift Lens

لنزهای تیلت شیفت برای بیشتر علاقه مندان ممکن است مورد توجه و چشم پوشی قرار داشته باشند ، ولی لنز Canon TS-E 17mm f / 4L با هزینه 1900 دلار، لنز کم هزینه ای نمیباشد، ولی درباره لنزهای تیلت شیفت، این یک لنز صدرصد به صرفه میباشد.

این از دید فنی پهن ترین لنز تیلت شیفت Canon تا الان میباشد. و نیز اسم یکی از تنها لنزهای 17 میلی متری طراحی شده را به خود اختصاص میدهد. پس چنانچه به یک لنز با فواصل کانونی کوتاه نیازمند میباشید، انتخاب های مقداری بهتر از این لنز در دسترس میباشد.

یکی از برترین امکانات های Canon TS-E 17mm این میباشد که به چه شکل انحراف رنگی را مدیریت بکنیم. این سیستم رنگ‌های عجیب و غریب را به تصویرهای شما وارد نخواهد کرد و هر گونه مغایرت دیده نخواهد شد.

سخن از کنتراست و رنگ ها میباشد، TS-E 17mm هم در اینجا کارایی بسیار عالی خواهد داشت. این مدل دارای طیف رنگی بینظیری با کنتراست زیاد میباشد. رنگ‌ها در تصویرهای که ثبت میکنید به زیبایی نشان داده خواهند شد.

در مجموع، Canon TS-E17mm f / 4L، چنانچه که تصمیم داشته باشید آن را تهیه کنید، لنز عالی و بینیری برای کیت شما میباشد.

نکات مثبت

 • یکی از تنها لنزهای 17 میلی متری بازار
 • وسیع‌ترین لنز زاویه باز تیلت شیفت که کانن دارد
 • تصاویر کنتراست و رنگ بسیار خوبی دارند

نکات منفی:

 • مناسب افراد مبتدی نیست

کلام اخر

لنز عالی برای عکسبرداری عالی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. اهمیتی ندارد که چه میزان عکاس ینظیری باشید، موارد بسیار بالایی وجود خواهد داشت که میشود با لوازم بد انجام گیرد. چنانچه به عکسبرداری معماری نگاه بکنید، خاطرتان باشد که یک لنز با زاویه دید عریض خریداری بکنید که بتواند در گوشه‌های تنگ جایی بگیرد تا در یک عکس بتوانید بیشترین سوژه را ثبت کنید. بیشتر لنزهای فوق این کار را انجام می‌دهند.

این مقاله را بخوانید
لنز کانن Canon EF 28mm f/1.8 USM