اسکنر حرفه ای اسناد کانن مدل DR-6030C

[icon_timeline timeline_style=”jstime” timeline_line_color=”#dd1818″][icon_timeline_feat]

اسکنر حرفه ای اسناد کانن مدل DR-6030C محصولی از شرکت کانن، که برای مصارف اداری با حجم کاری بسیار زیاد طراحی ‌شده است. برخلاف ویژگی‌های زیادی که این دستگاه دارد، ازنظر ابعاد کوچک بوده و سایز آن معادل 398 x 312 x 191 میلی متر می باشد البته این ابعاد در حالت باز بودن تغذیه خودکار به 398x668x194  میلی‌متر می‌رسد.با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که این اسکنر در اختیار شما می گذارد، می‌توان گفت ابعاد آن بسیار جمع جور طراحی‌شده است. این اسکنر 10.5 کیلوگرمی و پرکار، از نظر کیفیت ساخت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. اسکنر حرفه ای اسناد کانن مدل DR-6030C

مشخصات اسکنر
اسکنر DR-6030C از فناوری سنسور سه خطی CMOS CIS بهره می‌برد. عمق اسکن این اسکنر 24 بیت و رزولوشن آن 600 dpi می باشد. در این اسکنر هم سرعت اسکن رنگی و هم سرعت اسکن سیاه و سفید برابر با 80 برگ در دقیقهبه صورت دو رو (تا 160 تصویر در دقیقه) می باشد. در این اسکنر از کاغذهای 42 تا 546 گرمی به عرض 53 تا 300 میلی متر و طول 70 تا 432 میلی متر می توانید استفاده کنید. سیستم تغذیه‌ی اسناد اتوماتیکیا همان ADF در این دستگاه ظرفیتی معادل 100 برگ دارد. DR-6030C که توانایی اسکن دورو را دارد از قابليت تشخيص متن (OCR) نیز بهره می برد اما قابلیت اسکن نگاتیو را ندارد. پیشنهاد می شود روزانه حداکثر 10000 اسکن داشته باشید.

سایر قابلیت ها
نرم‌افزاری که شرکت کانن برای اسکن اسناد در نظر گرفته است Capture Perfect نام دارد. این نرم‌افزار کاربردی تنظیمات مختلفی برای اسناد دارای تصاویریا متون ارائه می‌کند. از قابلیت‌هاینرم افزار Capture Perfect می‌توان به اصلاح اسناد کج، افزایش خوانایی و وضوح اشاره کرد. گفتنی است این برنامه می‌تواند سایه ایجادشده در حاشیه متون و خطوط غیرضروری را حذف می کند که منجر به کاهش حجم فایل خروجی می‌شود.در این نرم‌افزار در راستای اسکنی پیشرفته، چند حالت اسکن وجود دارد. اگر قصد اسکن اسنادیرا دارید که تنها متن و خطوط شامل محتوای آن می‌شوند، می توانید بجای حالت Black And White، از حالت Advanced Text Enhancementاستفاده کنید، تا شاهد کیفیت بی‌نظیری باشید. حالت تشخیص خودکار رنگ (Auto Color Detection)، به‌صورت خودکار نوع اسناد ( رنگی، سیاه‌وسفید و متنی) را تشخیصمی‌دهد و بر اساس آن تنظیمات مربوطه را اعمال می‌کند. با این ویژگی نیازی به جدا کردن اسناد بر اساس نوع و کاهش حجم فایل خروجی و افزایش کیفیت تصاویر اسکن شده نیست.

قابلیت رفع نقطه های اضافی بوجود آمده در اسناد، قابلیت اصلاح حاشیه، قابلیت اصلاح پریدگی گوشه های اسناد، قابلیت اسکن به صورت پیش نمایش، قابلیت اسکن از قسمت دل خواه اسناد از دیگر قابلیت های این دستگاه می باشد.

نتیجه گیری
اسکنر حرفه ای اسناد کانن مدل DR-6030C از نظر سرعت و کیفیت در سطح بالایی قرار دارد. قابلیت اسکن دو رو دارد و سینی آن تا 100 برگ را در خود جای می‌دهد. رزولوشن اسکن DR-6030C، 600 dpi است و در هر دقیقه 80 برگ را اسکن می‌کند. ابعاد اسکن آن A3 است و با طول 3000 میلی‌متر را اسکن می‌کند. قابلیت اسکن دو رو در کنار ویژگی‌هایی مانند تشخیص خودکار سایز صفحه، تصحیح رنگ‌رفتگی اسناد رنگی و اصلاح میزان روشنایی برگ وتمامی این ویژگی‌های دیگر نشان از همه فن حریف و حرفه‌ای بودن و پتانسیل بالا برای مسئولیت‌پذیری در یک دفتر کاری با حجم کاری بسیار زیاد دارد.

لینک های مرتبط: نمایندگی کانن | فروشگاه کانن | اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C225 | اسکنر مدل imageFORMULA DR-M1060 | اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C240 Office | اسکنر کنون مدل CanoScan LiDE 120 | تعمیر اسکنر کانن

[/icon_timeline_feat][/icon_timeline]