آموزش کار با دوربین 90D کانن

36 آموزش کارآمد برای راه اندازی دوربین 90D کانن
با در دست داشتن Canon EOS 90D ، زمان تنظیم دوربین برای استفاده فرا رسیده بود. در زیر 36 مرحله ای که برای آماده سازی خارج از جعبه 90D برای استفاده استفاده کردم وجود دارد.

آموزش کار با دوربین 90D کانن

آموزش کار با دوربین 90D کانن

جعبه را باز کنید ، باتری و شارژر را بیابید و آن را به برق وصل کنید. اگر باتری LP-E6 / LP-E6N شارژ شده دیگری در دسترس دارید ، می توانید بدون انتظار صبر کنید تا مراحل مورد نیاز باتری را ادامه دهید. یا ، اگر صبر نمی کنید ، باتری ارائه شده ممکن است شارژ کافی داشته باشد تا این مراحل را برای شما انجام دهد.
در حالی که باتری در حال شارژ است ، سایر موارد مورد نظر خود را از جعبه جدا کنید. برای من ، این در درجه اول دوربین ، فنجان چشم و بند گردن است
برای دریافت پشتیبانی از جدیدترین دوربین ها ، جدیدترین نرم افزار Canon EOS Solution Disk را روی رایانه خود نصب کنید. Canon Digital Photo Pro (DPP) ، نرم افزار EOS و ابزار ثبت نام لنز گزینه هایی است که به صورت دستی در نصب قرار می دهم.
بند گردن را وصل کنید.
یک باتری به اندازه کافی شارژ شده قرار دهید.
دوربین را روشن کنید.

آموزش کار با دوربین 90D کانن

آموزش کار با دوربین 90D کانن
صفحه تنظیم تاریخ و زمان اولین بار هنگام راه اندازی نشان داده می شود. برای به روزرسانی این اطلاعات از شماره گیری کنترل عقب و دکمه تنظیم استفاده کنید.
یک کارت حافظه وارد کنید (قبل از عکس گرفتن از طریق گزینه menu Tools آنها را قالب بندی کنید).
حالت دوربین را روی Av ، Tv یا M تنظیم کنید (بعضی از حالت ها فقط زیر مجموعه کوچکی از گزینه های موجود در منو را ارائه می دهند).
برای پیکربندی دوربین به شرح زیر ، در تمام زبانه های منو پیمایش کنید:
منوی عکسبرداری ، تب 1: کیفیت تصویر: برای تنظیم RAW روی “RAW” از صفحه شماره گیری بالا و برای تنظیم JPEG روی “-” از شماره گیری عقب استفاده کنید.
منوی عکسبرداری ، تب 1: بررسی تصویر: 4 ثانیه.
منوی عکسبرداری ، تب 1: انتشار بدون کارت: غیرفعال / خاموش (من این تنظیمات را به شدت توصیه می کنم)
منوی عکسبرداری ، تب 1: تصحیح انحراف لنز: همه غیرفعال هستند (اگرچه من پیشنهاد می کنم برای بیشتر موارد استفاده ، تصحیح CA را فعال کنید – همه آنها را می توان در یک فایل RAW در DPP اعمال کرد)
منوی عکسبرداری ، تب 2: تنظیمات سرعت ISO: محدوده سرعت ISO: 100-H (51200) ، محدوده سرعت ISO خودکار: 100-25600
منوی عکسبرداری ، تب 3: تعادل رنگ سفید: AWB-W (خودکار: اولویت سفید)
منوی عکسبرداری ، تب 3: سبک تصویر: خنثی با قدرت وضوح روی “1” تنظیم شده است (توجه: سبک عکس “خنثی” با کنتراست کم ، یک هیستوگرام در پشت دوربین فراهم می کند که با دقت بیشتر موارد برجسته و سایه های مسدود شده را به من نشان می دهد LCD دوربین. من معمولاً بعد از ضبط ، نوع تصویر را در DPP به “استاندارد” تغییر می دهم.)
منوی عکسبرداری ، تب 4: کاهش سر و صدا با سرعت بالای ISO: کم یا خاموش (کاهش نویز برای جزئیات تصویر مخرب است – من ترجیح می دهم NR را در پست اضافه کنم)
منوی پخش ، تب 4: نمایش اطلاعات پخش: گزینه های 1 و 2 (فقط) را علامت گذاری کنید و اطلاعات را فشار دهید تا هیستوگرام گزینه 2 به RGB تغییر کند
منوی پخش ، تب 4: هشدار برجسته: فعال کردن (بخشهایی از فلش از تصاویر که بیش از حد در معرض نور هستند)
منوی پخش ، تب 4: شبکه پخش: 3×3
منوی تنظیمات ، تب 1: چرخش خودکار: فقط روشن / رایانه (این بیشترین اندازه تصویر پخش را در LCD دوربین فراهم می کند)
منوی تنظیمات ، تب 3: بوق: غیرفعال کردن
منوی تنظیمات ، تب 4: راهنمای حالت: غیرفعال کردن
منوی تنظیمات ، تب 4: راهنمای ویژگی ها: غیرفعال کردن
Menu Setup ، Tab 4: نمایش منظره یاب: همه گزینه ها را انتخاب کنید
منوی تنظیمات ، برگه 5: حالت عکسبرداری سفارشی (C1-C3): تنظیم به روزرسانی خودکار: فعال کردن (به بخش پیکربندی حالت های عکسبرداری سفارشی نیز مراجعه کنید)
Menu Setup ، Tab 5: اطلاعات حق چاپ: نام را به دلخواه تایپ کنید
توابع سفارشی ، تب 1: C.Fn I: قرار گرفتن در معرض: لغو خودکار براکت: غیرفعال کردن
توابع سفارشی ، تب 1: C.Fn I: نوردهی: توالی براکت: – ، 0 ، +
توابع سفارشی ، تب 1: C.Fn II: فوکوس خودکار: AI Servo اولویت تصویر اول: اولویت تمرکز (من تصاویر را می خواهم در فوکوس بیش از آنچه می خواهم ضبط با اولویت زمانی)
توابع سفارشی ، تب 1: C.Fn II: فوکوس خودکار: اولویت تمرکز (به همین دلیل)
عملکردهای سفارشی ، تب 1: C.Fn II: فوکوس خودکار: نقطه AF متمرکز با جهت گیری: نقاط AF جداگانه: منطقه + pt
توابع سفارشی ، تب 1: C.Fn III: عملیات / سایر موارد: کنترل های سفارشی: AF-ON: یک شات AI Servo ؛ تنظیم: پخش ؛ Multicontroller: انتخاب مستقیم نقطه AF
منوی من: اولین زبانه را اضافه کنید. گزینه های زیر را برای Tab 1 ثبت کنید: قفل آینه ، کارت قالب ، تاریخ / زمان / منطقه (برای نظارت بر ساعت چند ساعت مناسب است) ، تمیز کردن سنسور ، Expo.comp./AEB
لنز را سوار کنید ، روی سوژه تمرکز کنید و دیوپتر منظره یاب را تنظیم کنید (در صورت لزوم)
من البته بر اساس سناریوهای کنونی عکسبرداری ، منوی اضافی و سایر تنظیمات را ایجاد می کنم ، اما این لیست روند اولیه تنظیم دوربین من را پوشش می دهد.
کپی کردن این پیکربندی به این معنی است که شما قصد دارید همانند عکسبرداری من عکس بگیرید – از جمله عکسبرداری در قالب فقط RAW. اگرچه تنظیمات من برای من عالی است ، بهترین استفاده شما از این لیست می تواند برای تغییر تنظیمات خودتان باشد.

این مقاله را بخوانید
تجهیزات ضروری عکاسی بخش دوم

اگر نمی توانید پارامترهای تنظیمات منوی خود را بخاطر بسپارید ، نگه داشتن یک لیست به روز مانند این یک ایده خوب است. اگر به دلایلی دوربین شما به حالت کارخانه بازگردد ، مانند سرویس دهی ، آماده خواهید بود تا تنظیمات خود را به سرعت بازیابی کنید در حالی که اطمینان دارید تنظیم مهمی را از دست ندهید. اگر دوربین مشابه یا مشابه دیگری خریداری کنید ، می توانید به سرعت آن را تنظیم کنید.

پایان مقاله آموزش کار با دوربین 90D کانن امیدواریم استفاده لازم برده باشید نمایندگی کانن .