عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره غالباً نوعی هنری محسوب می شود که شامل گرفتن حالت چهره ، شخصیت یا روحیه سوژه یا گروه شما با استفاده از ترکیب بندی ، نورپردازی و پس زمینه است. برخی از عکاسان تصویرگری را نمایشی هنری از نگرش سوژه می دانند. عکاسی پرتره تا حد زیادی رایج ترین شکل عکاسی است و ایجاد پرتره های جذاب تا حدی به توانایی ارتباط با مردم نیاز دارد.

با مقاله آموزش عکاسی پرتره با مجله نمایندگی کانن همراه شوید.

شما می توانید بر اساس سبک متمایز و ارتباط عمیقی که با سوژه های خود دارند کارهای عکاسی مشهور را به راحتی تشخیص دهید. وقتی صحبت از تکنیک های مورد استفاده در عکاسی پرتره و عکاسی از افراد می شود ، متوجه خواهید شد که آنها به یکی از دو دسته Candid و Portraits تقسیم می شوند. هر دسته نیاز به یک رویکرد کمی متفاوت دارد.

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

قبل از اینکه اولین عکس خود را بگیرید ، کمی وقت بگذارید و با سوژه خود ارتباط برقرار کنید. برای برقراری ارتباط کمی با آنها ، موارد مورد علاقه و دوست نداشتن آنها ، غذاهای مورد علاقه ، موسیقی یا هر چیز دیگری آشنا شوید.

اگر جلوه “نور مو” را دوست دارید و چراغ استودیویی ندارید ، فقط مطمئن شوید که سوژه شما در کنار یک لامپ قرار گرفته است. در اینجا منبع نور از لامپ سقف است. توجه کنید که چگونه موهای دخترم را برجسته می کند و جلوه زیبایی به دخترخاله من ایوی می دهد.

اگر من از فلش استفاده می کردم ، این لامپ 75 واتی را تحت فشار قرار می داد و شما در سایه های سخت چیزی در پس زمینه نمی دیدید. بنابراین ، حتی اگر تعادل رنگ “خاموش” باشد ، این یک عکس بسیار گرم و دلنشین از دو نفر از اعضای گرم و دلپذیر خانواده است.

به طور کلی اگر چشم سوژه در عکس متمرکز نباشد ، “چشم” ما با پرتره احساس راحتی می کند. سعی کنید سوژه را طوری قاب کنید که چشمان آنها بالاتر از مرکز باشد. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که بالای سر را بر ندارید. مگر اینکه به عمد فقط چشم ها را بریزید (برای ضربه) باید کمی فضای بالا بگذارید.

این مقاله را بخوانید
ترکیب بندی در عکاسی

در اینجا دو استثنا قابل قبول از قانون وجود دارد:

دلیل طولانی دلیل قابل قبول بودن این دو پرتره توضیحات زیادی را می طلبد. دلیل کوتاه این است … آنها کار می کنند. آنها خشنود و جالب هستند.

من عاشق پرتره های صریح (بدون ژست) هستم اما مجبور شده ام بعضی اوقات چهره های مردمی را بسازم و از نور استودیو استفاده کنم. تعداد زیادی صفحه در مورد نور استودیو وجود دارد که من وقت و وقت برای آنها ندارم. در اینجا نور اساسی و استاندارد مورد استفاده در استودیو آمده است. (تصویر خام را ببخشید اما دقیق است و کار را به پایان می رساند). توجه داشته باشید که سوژه (در مرکز) رو به لنز است اما شانه ها چرخیده اند. این کار برای کاهش عرض شانه است.

چراغ اصلی در پایین سمت چپ و چراغ پر کننده در سمت راست قرار دارد. نور پرش باید یک تا دو توقف کمتر باشد ، هدف این است که فقط سایه ایجاد شده توسط نور اصلی را پر کنید.

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

چراغ مو (بالا سمت چپ) بالاتر از سر افراد قرار دارد و به سمت پایین می درخشد تا فقط به موها نوری روی صورت افراد نتابد. واقعیت این است که یک عکاس استودیوی خوب سالها طول می کشد تا موفق شود. اگر می خواهید نور استودیو را دنبال کنید ، پیشنهاد می کنم به یک کتابخانه یا فروشگاه کتاب خوب بروید.

شخصاً فکر می کنم بیشتر پرتره های استودیویی چوبی و “ژست دار” هستند و فقط وقتی کار می کنند که بینشی واقعی در مورد ماهیت واقعی فرد ارائه دهند.

چه چیزی عکاسی پرتره را خاص می کند؟
هنگام عکاسی پرتره ، چیزی فراتر از اشاره و عکسبرداری است به طوری که سوژه شما در قسمت سمت راست تصویر قرار گیرد. شما می خواهید پرتره ای بسازید که فراتر از یک تصویر باشد. چه عاملی باعث می شود در مقابل تصویر یک غریبه کاملاً متوقف شده و فراتر از یک مطالعه ساده آن را مطالعه کنید؟

این مقاله را بخوانید
عوامل مهم در عکاسی

مونالیزا پرتره ای مشهور است که همچنان مردم را به سمت خود می کشاند تا بتواند اسرار خود را بدست آورد. باید چیزی عمیق تر وجود داشته باشد ، چیزی که بیننده را به سمت تصویر بکشاند و او را مجذوب خود کند ، فضایی که بیش از اینکه فقط دیده شود ، قابل احساس است. شما می خواهید مردم جلوی پرتره بایستند و به داستان منتج از موضوع و پس زمینه فکر کنند.

یک راه عالی برای کاوش بیشتر در یک عکس پرتره این است که ببینید چگونه می توانید شخصیت فردی را که تیراندازی می کنید ، آشکار کنید. این که آیا شما یک کنجکاوی دوست داشتنی را به نمایش می گذارید یا داستانی را تعریف می کنید که زندگی آنها را شکل داده است ، این نیاز به درخشش دارد. هر قسمت از پرتره شما ، از جمله پس زمینه و “وسایل” ، در روایت آن داستان نقش دارند. این بدان معنا نیست که شما باید زمینه و پیش زمینه خود را با وسایل جانبی پر کنید.

از یک چشم هنری استفاده کنید تا بفهمید چه چیزی می تواند آنچه را که می خواهید از آن فرد دیده شود تقویت و برجسته کند. این بدان معناست که شما همیشه می توانید مکان قرار دادن لوازم خود را تغییر دهید تا بدانید که بهترین عکس ممکن را گرفته اید.

به عنوان عکاس شما هستید که پرتره را ایجاد می کنید. این به شما بستگی دارد که فراتر از لبخند و حالت نگاه کنید تا عمیق تر نگاه کنید و دریابید که موضوع شما چه گنجینه ها و ویژگی های منحصر به فردی دارد. این ممکن است شما را ملزم کند که قبل از شروع عکاسی ، دو یا دو مکالمه با آنها داشته باشید. شخصی را که از او پرتره می گیرید بشناسید. از آنها سوالهای تصادفی بپرسید ، ببینید چه چیزی آنها را می خنداند ، چه چیزی باعث گریه آنها می شود ، چه عواملی باعث می شود که آنقدر دور از چشمشان نگاه کنند. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد آنها داشته باشید ، قادر به ایجاد یک ضربه معنی دار خواهید بود.

این مقاله را بخوانید
تفاوت Raw و Jpeg

سوالاتی که ممکن است بپرسید:
دوست دارید وقتی حوصله تان سر می رود چه کار کنید؟
مردم بیشتر از چه چیزی به شما تعارف می کنند؟
چه داستان شرم آوری است که دوست دارید برای دیگران تعریف کنید؟
رنگ مورد علاقه شما چیست؟
قهرمان شما کیست و چرا؟
اگر متاهل هستید ، چگونه ملاقات کردید؟
شما برای کار چکار می کنید؟
چه سرگرمی هایی دارید؟
کار مورد علاقه شما در اوقات فراغت چیست؟
موسیقی مورد علاقه ، غذا ، مکان برای رفتن ، تعطیلات و غیره؟
دوست دارید چه چیزی را بگیرم؟
بهترین چهره خنده دار شما چیست؟ (آن را ضبط کنید و سپس لبخند واقعی که بعد از آن می آید)
از کدام یک کلمه برای توصیف خود استفاده می کنید؟
از برانگیختن احساسات از طریق یک شوخی خنده دار یا یک حقیقت صادقانه برای گرفتن و زنده کردن احساساتی که می خواهید ارائه دهید ، نترسید. شما نباید به لبخند یا اشک ساختگی بسنده کنید ، زیرا احساسات واقعی می توانند چهره کامل آنها را به زیبایی تبدیل کنند که نمی خواهید از آن غافل شوید. اگر وقت گذاشته اید و مقدمات خود را می گذارید ، می دانید برای گرفتن تصویری که می خواهید منتقل کنید باید چه کاری باید انجام شود. در صورت موفقیت ، شما می توانید چیزی بیش از یک تصویر خوب را با نمایش یک فرد زیبا نشان دهید.

به جای تصویر ، یک داستان تصویری ایجاد کنید. بیش از یک تصویر منعکس شده روی کاغذ نشان دهید. به پرتره ای که ارزش نگه داشتن ، گرامی داشتن و نمایش را دارد ، عکاسی کنید.

پایان مقاله آموزش عکاسی پرتره

منبع سایت مداد