آموزش عکاسی سیاه و سفید

برای عکاسی سیاه و سفید دو دلیل وجود دارد. یک دلیل این است که شما فکر می کنید قدیمی به نظر می رسد و یک اثر جالب است. دلیل بهتر برای عکاسی سیاه و سفید به خاطر درسی است که می تواند به شما بدهد. عکاسی سیاه و سفید در مورد ارزش ها به شما می آموزد.

ما در مورد ارزشهای اخلاقی صحبت نمی کنیم بلکه ارزش آن به معنای یکنواخت است که در آن رنگ از تصویر خارج می شود و می توانیم به عنوان یک عنصر واحد بر ارزش تمرکز کنیم.

ارزش در عکاسی چیست؟

مقدار زیاد سفید و مقدار کم سیاه است ، در زیر می توانید نمای تصویری مقیاس مقدار را مشاهده کنید. هیستوگرام ارزش عکس را می شکند. هنگامی که ارزش را درک کردید می توانید از آن برای ایجاد تضادهای شدید یا ایجاد ترکیبات نرم و لطیف استفاده کنید. ارزش در دنیای عکاسی واقعاً به معنای نور است. اگر عکاسی به شدت روشن دارید در مقیاس ارزش بسیار بالا است. اگر عکس کم نور دارید ، مقیاس مقداری کم است.

آموزش عکاسی سیاه و سفید

آموزش عکاسی سیاه و سفید

عکاسان بزرگ سیاه و سفید
انسل آدامز پویایی عکاسی سیاه و سفید را در کنار سایر عناصر اساسی و اصول طراحی و عکاسی درک کرد. بخشی از این می تواند این باشد که او در رنگ دخالت نمی کند ، زیرا ما اغلب از رنگ حواس پرت می شویم و ارزش ترکیب را سست می کنیم.
برای درک واقعی ترکیب بندی عکسبرداری از عکس سیاه و سفید امری است که باید سعی کنید نه تنها یک “اثر” بلکه به عنوان یک ابزار آموزشی باشد.

این مقاله را بخوانید
آموزش عکاسی مادون قرمز

6 نکته برای عکاسی سیاه و سفید شگفت انگیز
برای برخی از عکاسی سیاه و سفید یادآوری عاشقانه روزهای گذشته است. برای دیگران بسیار زنده است. برای بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید ، عکاسی سیاه و سفید اصلی ترین اصطلاح بیان بود ، سایه های قدرتمند خاکستری که زندگی را همانطور که می شناسیم تسخیر می کرد.

هر بار که به عکاسی سیاه و سفید مراجعه می کنیم کمی دلتنگی درگیر می شود. در نتیجه ، این ژانر عکاسی به راحتی از مرگ امتناع می ورزد. در واقع توسط علاقه مندان در همه جا احیا می شود.

1. استفاده با RAW
به عنوان یک مبتدی در دنیای عکاسی B&W ، فکر می کنید ساده ترین راه عکاسی با تنظیم دوربین روی B&W است. خوب ، این یکی از راه های انجام این کار است ، اگر می خواهید گزینه ویرایش و پردازش تصاویر خود را برای همیشه رها کنید. هزار جنبه مختلف در عکاسی B&W نسبت به حالت B&W وجود دارد و هنگامی که برای اولین بار پردازش تصاویر خود را در تلاش برای برجسته سازی شروع می کنید ، آن را درک خواهید کرد.

RAW ، برای شروع ، یک فرمت فایل بدون ضرر است. این اطلاعات کمی از رویداد را که سنسور ضبط می کند حفظ می کند. در حالی که پس از پردازش ، این محدوده باورنکردنی به شما می دهد که می توانید تصاویر خود را ویرایش ، دستکاری و برجسته کنید.

2. از کنتراست استفاده کنید

کنتراست ابزاری بسیار مهم در دست عکاسی است که از B&W عکس می گیرد. به این دلیل که کنتراست می تواند موضوع تصویر را به آسانی برجسته کند و درام را به آن اضافه کند. در رنگ این هرگز یک گزینه نیست. وقتی تصویری را از همه رنگها ، به غیر از سایه های خاکستری ، نوار می دهید ، تمام حواس پرتی را از آن دور می کنید و فقط موارد مهم را برجسته می کنید.

این مقاله را بخوانید
نورپردازی در عکاسی پرتره

3. اطراف را با نور بازی کنید
شما همیشه برای گرفتن نور خدا در مکان مناسب و در زمان مناسب (یعنی چیزی که نیمی از تصاویر خوب مربوط به آن است) نخواهید بود ، اما همه جا نور وجود دارد. با عکاسی B&W این مزیت را دارید که از این چراغ برای روایت یک داستان استفاده کنید.

4. گردش کار HDR را یاد بگیرید
انتظار دارید که عکاسی HDR بیشتر برای عکاسانی باشد که به صورت رنگی عکس می گیرند. اشتباه می کنید! تکنیک های پس از پردازش HDR می توانند تأثیرات مسحورکننده ای بر ترکیبات B&W شما نیز داشته باشند. قوانین یکسان است. (آموزش گردش کار ویرایش عکس HDR ما را بررسی کنید)

5. از استادان یاد بگیرید

هنری کارتیه برسون ، که پدر عکاسی خیابانی محسوب می شود ، اغلب از مفهومی استفاده می کرد که از آن به عنوان “لحظه سرنوشت ساز” یاد می کرد. در انگلیسی ساده ، لحظه کلیدی است که همه چیز در یک ترکیب جمع می شود. او از این روش در تعدادی از تصاویر خود که در B&W گرفته شده استفاده کرد.

6. گردش کار پس از پردازش را تمرین کنید
ایجاد نوردهی تنها 50٪ اول ساختن یک تصویر فریبنده است. 50٪ باقیمانده شامل استفاده دقیق از تکنیک های پس از پردازش است. تنظیم سطوح. پایین کشیدن هایلایت ها ، آوردن سایه ها ، کار با سیاه پوستان و سفیدپوشان ، پوشاندن و طیف وسیعی از لغزنده های دیگر برای ایجاد تصویر نهایی باید اصلاح شود.

مقایسه نتایج نهایی خود با ترکیبات مشابه دیگر عکاسان و اتو کردن اشتباهات را عادت دهید.

این مقاله را بخوانید
مفهوم فوکوس در عکاسی

به یاد داشته باشید ، هیچ تکنیک خوب و بدی وجود ندارد ، فقط تصاویر خوب و بد هستند. شما مجبور نیستید از هر یک از سبک ها یا هر جریان کار استفاده کنید. چشمان خود را شرطی کنید تا بتوانند تشخیص دهند که چه چیزی از تصاویر بد خوب است و حال شما خوب است. با آرزوی بهترین ها مرتباً کلیک کنید.

پایان مقاله عکاسی سیاه و سفید منبع سایت مداد