در این مقاله قصد داریم تا با آموزش عکاسی با دوربین کانن 80d کار کردن با دوربین را برای شما آسان و لذت بخش کنیم.

در وهله اول دوربین خود را بهتر بشناسید ،با فضای داخل و خارج دوربین خود آشنا شوید و از امروز شروع به عکاسی کنید.زمان گرفتن عکس با دوربین جدید خود، می دانیم که چه چیزی را می خواهیم  ولی راهنمایی های فنی پیچیده برای استفاده از دوربینتان در بار اول ممکن است کمی ترس در شما ایجاد کند.با این آموزش گام به گام، بهترین استفاده را از ویژگی های دوربین جدید خود، Canon EOS 80D ببرید.

دوربینی که امروز قراره آموزش داده شه یک دوربین DSLR نیمه حرفه ای و مدل جایگزین دوربین EOS 70 D می باشد و مثل این مدل دارای یک سنسور 24 مگاپیکسلی APS-C CMOS به همراه سیستم auto focus مرحله یاب Dual pixel می باشد.

دوربین کانن 80D دارای یک سیستم اتوفوکوس 45 نقطه ای دوگانه نیز است که اگر بخواهیم مقایسه کنیم با اتوفوکوس 19 نقطه ای مدل 70D یک پیشرفت بزرگ به شمار می آید ولی در مقایسه با پوشش 65 نقطه ای دوربین حرفه ای 7D Mark II هنوز به درجه کمال نرسیده است .

80D vs 7dII

آموزش اجزای فیزیکی دوربین کانن 80D

ما در ایران کانن قصد داریم قسمت هایی از منو رو به شما آموزش بدیم که برای شما مفید هستند و در عکاسی شما تاثیر بسیاری خوبی خواهد گذاشت و کار کردن با بخش های دیگه ی دوربین رو به خودتون واگذار می کنم.

اولین موردی که قراره درموردش صحبت کنیم دکمه ها و اجزای فیزیکی دوربین هستند پس برای شروع کار اولین کاری که ما باید بکنیم اینه که باتری رو داخل دوربین قرار بدیم.اگر دقت کنید یک دکمه ای روی در باتری هست که اون رو در این جهت می کشید و در باتری باز می شه.این پین سفید رنگ رو فشار بدید و متوجه میشید که باتری از جای خودش بیرون میاد.

این مقاله را بخوانید
مینیمالیسم در عکاسی منظره

برای اینکه دوباره باتری رو داخل دوربین بزاریم، گوشه ی منحنیِ باتری رو با جهت گوشه ی منحنی محفظه ی باتری مطابقت بدین و در همون جهت باتری رو وارد کنید تا یک صدای کلیک بشنوید و بعد هم در محفظه رو ببندید.

یه قسمتی وجود دارد که کارت حافظه ی دوربین داخل اون قرار می گیره.درِ محفظه ش رو به عقب بکشید تا باز بشه. داخل این قسمت شما یک کارت حافظه ی SD می تونید قرار بدین.فرقی نمیکنه و هر کارت حافظه SD ای رو میتونید در این جا قرار بدین. هر چه حافظه ی SD بیشتر باشه، بیشتر میتونید استفاده کنید.

اگر شما در زمینه وررزشی عکاسی می کنید یا از حیات وحش  که نیاز به گرفتن عکس های سریع و پی در پی دارید، یک کارت حافظه ی پرسرعت رو باید تهیه کنید.اما اگر این استفاده ها رو ندارید و با حوصله عکاسی می کنید و نیازی به سرعت ندارید، می تونید یک کارت حافظه ی ارزان تر و کم سرعت تر، ولی باظرفیت بیشتر تهیه کنید.

خب برای اینکه بهتر و دقیق تر آموزش عکاسی با دوربین کانن 80d رو یاد بگیرید ما آموزش رو در چند مقاله شرح میدهیم و لینک پیوند رو زیر همین پست میگذاریم.